MEB Personel:
Bunlar Doğru Bilinen Yanlışlar mı

Uzmanlar TEOG sınavına girecek olan birçok öğrenciye tavsiye verirken, bal ve pekmezin de zannedildiği gibi bir durum ortaya koymadığını dile getirdi. Sınava girmeye saatler kala öğrencinin neler yapması gerektiğini söyleyen uzmanlar, neler yapmamaları gerektiği yönünde de bazı uyarılarda bulundu. Yapılmaması gereken durumlardan birinin ise sınavdan önce bal ya da pekmez yemek olduğu belirtiliyor.

Eğitim Koçu olan Binnur Duman, öğrencilere sınava girmeden önce nasıl davranmaları gerektiği yönünde tavsiyeler vererek, sınav esnasında uygulanabilecek en doğru yöntemin sakin olabilmek ve kendisine verilen zamanı iyi kullanabilmek olduğunu ifade etti. Özellikle de zor olarak kabul edilen dersler ile ilgili ön yargının ortadan kalkması için sakin olmanın çok önemli olduğunu dile getiren Yaşam Koçu Binnur Duman, heyecanın kontrol edilebilen bir şey olduğunu ve her öğrencinin heyecanını kontrol etmesi durumunda sınava tam anlamıyla adapte olacağını belirtti.

Sınava son günler kala öğrencilerin bal ya da pekmez gibi yiyecekler tüketmemeleri gerektiğini bu yiyecekler yerine hafızayı güçlendirmeye yarayan balık, havuç, meyve ve kuruyemiş gibi yiyeceklerin tüketilmesi gerektiğini savundu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Bugün...
Okullara Kar Tatili Olan İller ve İlçeler 31 Aralık 2018, Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Tatil mi?...

Haberi Oku