MEB Personel:
Devlet Teşvikiyle 20 Milyon Liralık Spor Tesisi
Bu örneklerden biri olarak Diyarbakır'da yaşayan 2 girişimcinin, bir spor kompleksi hayali vardı. Devletten aldıkları destek ile, projelerini hayata geçirmeyi başardılar.

Şemsettin Atasoy ve Suat Türkoğlu isimli girişimciler, devlet tarafından hayata geçirilen girişimcilik teşvik uygulamasından faydalandılar ve yaklaşık 20 milyon lira tutarındaki spor ve yaşam merkezi hayallerini neredeyse tamamlanma aşamasına getirdiler. 7 bin 500 kapalı alan olmak üzere 15 bin metrekare alan üzerine kurulan spor tesisinde yaklaşık 100 işçi istihdam edilecek. Tamamlanacak spor kompleksinde halı saha, tenis kortu, havuz, buhar odaları, masaj ve dinlenme odaları, crossfit salonu, fitness salonu, çocuk kreşi gibi bölümler yer alacak.

Şemsettin Atasoy, habercilerle yaptığı röportajda sporu çok seven biri olduğunu ve ilde yaşayan herkesin spor yapma imkanına sahip olabilmesini istediğini, bu sebepten dolayı böyle bir projede son aşamalara geldiklerini kaydeti. Atasoy, devletin son zamanlarda ortaya çıkardığı projeler sayesinde birçok insanın hayallerini hayata geçirebilme imkanının var olduğunu hatırlatarak kendisinin de bu uygulamalardan faydalanıp maliyeti yaklaşık 20 milyon lirayı bulan tesisi hayata geçirdiğini söyledi.

Atasoy, proje devam ettiği sıralarda bölgede yürütülen terörist faaliyetler sebebiyle etrafındaki insanlardan yatırımı iptal etmesine dair bir çok uyarı aldığını ancak bu uyarılara kulak asmayıp hedefe yürümeye devam ettiğini söyledi ve diğer iş adamlarının da bölgede yatırım yapmaktan çekinmemeleri gerektiğini, bu sayede bölgede olan huzurun daha da artaracağını sözlerine ekledi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Bugün...
Okullara Kar Tatili Olan İller ve İlçeler 31 Aralık 2018, Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Tatil mi?...

Haberi Oku