MEB Personel:
MEB Tarafından Uygun Görülen Bilim ve Sanat Yarışmaları

Milli Eğitim Bakanlığınca Uygun Görülen ve Öğrencilerimizin Katılımları Beklenen BİLİM-SANAT Yarışmaları

2016-2017 eğitim öğretim yılında da geçmiş yıllarda olduğu gibi, Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerimizin katılabileceği ve bakanlığımızca onaylanan çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir.

Bu yarışmalar ile öğrencilerimizi teorik ve uygulamalı olarak temel, fen ve sosyal bilimler alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek; çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak, bu yolla onların bilimsel, akademik, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak; bu alanlardaki yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek; bilimsel araştırma yöntem ve teknikleri öğrenip kullanarak özgün projeler ortaya koymalarını sağlamak ve üretkenliklerini artırmak amaçlanmıştır.

Ayrıca öğrencilerin "Beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak" yetişmeleri Türk Milli Eğitiminin genel amaçları arasındadır.

Bu amaçlar doğrultusunda öğrencilerimizin katılabilecekleri yarışmalar ekteki tabloda sunulmuştur. Bakanlığımızdan yeni yarışmaların onayı alındıkça tablo güncellenecektir.

YARIŞMALAR TABLOSUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Anahtar Kelimeler
MEB
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Bugün...
Okullara Kar Tatili Olan İller ve İlçeler 31 Aralık 2018, Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Tatil mi?...

Haberi Oku