MEB Personel:
Sözleşmeli ve Kadrolu Öğretmen Ek Ders Ücreti 2017 Tablosu

Aralık/2016 itibariyle vergi dilimine girmemiş kadrolu öğretmenin net ek ders ücreti 10,94 TL, vergi dilimine girmiş kadrolu öğretmenin net ek ders ücreti ise 10,33 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Sözleşmeli Öğretmenlerin durumu ise biraz farklı. Milli Eğitim Bakanı tarafından sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenlerin gelirlerinin aynı olacağı açıklanmış olsa da yine 2016 Aralık dönemi için vergi dilimine girmemiş bir sözleşmeli öğretmenin net ek ders ücreti 9,45 TL olarak hesaplanıyor. İlgili sözleşmeli öğretmen vergi dilimine girmişse alacağı net ek ders ücreti 8,89 TL.

2017 yılı için ise,

Kadrolu Öğretmen Net Ek Ders Ücreti: 11,34 TL
Sözleşmeli Öğretmen Net Ek Ders Ücreti: 9,73 TL

2017 yılı vergi dilimine girildikten sonra(İkinci 6 Aylık Dönem)

Kadrolu Öğretmen Net Ek Ders Ücreti: 11,08 TL
Sözleşmeli Öğretmen Net Ek Ders Ücreti: 9,52 TL

Sonuç olarak Sözleşmeli Öğretmenlerin emsali Kadrolu Öğretmenlerle arasında branşa göre değişkenlik gösterse de yıllık 500-2000 TL arasında değişen bir ek ders farkı oluyor. Ayrıca Sözleşmeli Öğretmenler 2017 yılı için belirlenen eğitim ödeneğini de kadrolu öğretmenlere göre daha az alacak. Bütün bunların sebebi ise SGK kesintisinin fazla olması. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Sözleşmeli öğretmenlerin brüt ek ders ücretinin artırılması ve sonuç olarak kadrolu öğretmenlerin net ek ders ücreti ile sözleşmeli öğretmenlerin net ek ders ücretlerinin söz verildiği gibi aynı seviyeye taşınması bekleniyor.

Meb personel 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Bugün...
Okullara Kar Tatili Olan İller ve İlçeler 31 Aralık 2018, Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Tatil mi?...

Haberi Oku