Öğretmen Atamaları:
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bugün yaptığı açıklamada, önümüzdeki hafta 20 bin öğretmen alımı için duyuruya çıkılacağını belirtmişti. Ancak açıklamada, alımın kadrolu mu yoksa sözleşmeli mi olacağına dair bilgi verilmemişti. Bu detayı memurlar.net olarak bizler açıklıyoruz.

ALIMLAR SÖZLEŞMELİ STATÜDE OLACAK

Bilindiği üzere, Bütçe Kanununda, tüm kamu kurumlarının yapacağı atamalar için 5 bin adet atama izni bulunmaktadır. Dolaysıyla, memurlar.net olarak, Bakanın bahsettiği 20 binlik öğretmen alımının kadrolu olmayacağını biliyoruz. 20 bin öğretmen alımı, sözleşmeli statüde olacaktır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
malatyalı fenci 3 yıl önce

mülakatta tarafsız ve torpilsiz komisyon istiyoruz.milli eğitim buna, bu sefer dikkat etmelidir.insanların gecelerboyu çalışıp aldıkları kpss puanını hiç kimse görmezden gelemez...

Misafir Avatar
Ülkü 3 yıl önce

lütfen adil mülakat....arkadaşın dediği gibi kpss düşük alana mülakatta uçurursan derdimizi kime anlatacağız.hiç olmazsa kpss puanına yakın puan verin...

Misafir Avatar
sınıfçı 3 yıl önce

mülakat istemiyoruz.ama yapacaksanız da adil bir sınav yapın.kpss de 75 alan birine 95 verirsen,bunu hiç kimseye açıklayamazsın.sesimizi duyan birileri çıkar inşAllah.

Misafir Avatar
Zeki hoca 3 yıl önce

torpilsiz ve adam kayırmacasız bir mülakat bekliyoruz.bakalım bunda da önceki gibi şaibe ve hak ihlalleri olacakmı...

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku