Öğretmen Atamaları:
Akıllı Duraklar Daha Da Kullanışlı Hale Getiriliyor
  Şimdilik deneme aşamasında olan projenin önümüzdeki yıllarda tüm duraklarda uygulanarak vatandaşların hizmetine sunulması bekleniyor.

İETT, yolcu memnuniyetini arttıracak çalışmaları kapsamında Konsept Akıllı Durak projesini ilk kez Yıldız Teknik Üniversitesi durağında hayata geçirdi. Yapılan çalışmalar ile birlikte hayata geçirilen durakta LED ekran içerisinde yolcu bilgilendirme platformunun yanı sıra biletmatik cihazı sayesinde istanbulkart dolumu yapma, engelli araçları için şarj ünitesi, ücretsiz internet erişim hizmeti gibi olanaklar sağlanıyor. İlk kez hayata geçirilen Akıllı Durak, İstanbul'un şehir mimarisini de yansıtacak bir şekilde tasarlandı.Konsept Akıllı Durak'ta Neler Var

İett, son zamanlarda ulaşım konusunda yaptığı başarılı çalışmalarla vatandaşın dikkatini çekmeyi ve hayatını kolaylaştırmayı başarıyor. Yapılan duraklar ile birlikte vatandaşa hızlı ve kaliteli ulaşım hizmeti imkanları sağlanıyor. Duraklar, ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini durağın üstünde bulunan güneş panelleri ile elde ediyor. Durakta bulunan LED ekranlar sayesinde yolcu, binmek istediği otobüsün durağa ne kadar mesafede olduğu, duraktan ne zaman geçtiği gibi bilgileri rahatlıkla öğrenebiliyor. Bunun yanı sıra duraklar, engelli araçları için de şarj imkanı sunuyor. Ayrıca duraklarda bulunan bas-konuş sistemi ile birlikte anlık olarak İETT'den operatör hizmeti alabilmekte mümkün.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku