Öğretmen Atamaları:
Banduma Çok Fazla Turistin İlgisini Çekiyor
Restoranda müşterilerin hizmetine sunulan bu banduma adlı yöresel yemek çok fazla insan tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Kastamonu ilinde yaşayan halkın evinde bulunan malzemeler ile yapmış oldukları bu banduma yemeğinin, evdeki malzemelerin değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıktığı belirtiliyor. Banduma yemeğinin ortaya çıktığı günden itibaren ilgi gördüğü fakat son zamanlarda çok daha fazla bu yemeğe ilginin olduğu belirtiliyor. Bölgeyi ziyaret etmek için gelen yerli ya da yabancı turistlerin bu bölgeye ait olan banduma yemeğini tatmadan bu bölgeden gitmek istemedikleri iddaa ediliyor.

Banduma yemeği hakkında bilgi veren Tarihi Münire Medresesi bünyesinde faaliyet gösteren restoranın işletmeciliğini yapmakta olan Yavuz Emen, banduma yemeğinin bu kente ait en önemli yemeklerin arasında olduğunu söyledi. Banduma yemeğinin bu bölgede yetiştirilen malzemeler ile yapıldığını söyleyen restoran işletmecisi Yavuz Emen, bu yemeği kendi açtıkları yufka, hindi ile yine bu bölgede yetişen ceviz ve Ilgaz yaylalarından gelen tereyağı ile yaptıklarını sözlerine ekledi. Banduma yemeğinin ortaya çıkma hikayesinden bahseden Yavuz Emen, eski zamanlarda yoksul bir ailenin evdeki malzemeleri kullanarak elde ettiği bir yemek olduğunu anlattı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku