Öğretmen Atamaları:
Çiftçiye 1.3 Milyar Lira Ödeme Yapılacak
Her iş alanında verilen hibeler gibi çiftçiye de önemli destek ödemeleri yapılıyor ve tarım üretimi de devlet eliyle teşvik ediliyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bu yıl devlet tarafından tarımsal faaliyetleri destekleme amacıyla yapılacak ödemeler kapsamında Mayıs ayı sonuna kadar tüm çiftçilere toplamda 1.3 milyar lira destek ödemesi yapılacağının haberini verdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarım alanında faaliyet gösteren kişi ve kuruluşları destekleme adına yapılan ödemelere ilişkin bir yazılı açıklamada bulundu. Çelik, yaptığı yazılı açıklamada 2016 yılında tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında çiftçiye Mayıs ayı sonuna kadar toplamda 1 milyar 297 milyon liralık ödeme yapılacağını, bu ödemenin hibe şeklinde olacağının bilgisini verdi. Çelik, ayrılan bütçenin dağıtılacağı bazı alanları da yazılı açıklamasında belirtti. Buna göre de yağlı tohumlu bitkiler için 450 milyon lira, kırsal kalkınma için 150 milyon lira, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için 520 milyon lira, buzağı için 105 milyon lira, organik tarım için 3 milyon lira, hayvan hastalıkları tazminatları için de yaklaşık 15 milyon lira destek ödemesi yapılacağını belirtti.

Çelik, bu yılın başından beri çiftçilere toplamda 4 milyar 623 milyon lira destek ödemesi yapıldığını söyledi. Ödemelerin aynı şekilde devam edeceğini hatırlatan Çelik, 2016 yılı için ödenmesi planlanan toplam hibe desteğinin ise 11 milyar 644 milyon lira olarak belirlendiğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku