Öğretmen Atamaları:
Denizlerin Temizliği İçin Mavi Kart Uygulaması
 Ayrıca yabancı ya da yerli tekneler ile küçük deniz araçlarından çıkan atıkların toplanarak yasal olmayan deşarjların önüne geçilmesi durumu söz konusu olacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan denizlerin temizliği ile ilgili bu projenin tanıtımı Ataköy Marina'da gerçekleştirildi. Burada Mavi Kart tanıtımı ile ilgili konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Fatma Güldemet Sarı, denizlerde çok fazla kirlilik oluşması durumu ile ilgili tüm dünyanın harekete geçtiğini söyledi. Ataköy Marina'da gerçekleştirilen Mavi Kart uygulamasının tanıtımına katılan isimler arasında İstanbul Valisi olan Vasıp Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş da bulunmaktaydı.

Bütün dünyada deniz temizliği ile ilgili birçok sorun yaşandığını dile getiren Fatma Güldemet Sarı, ülkemizde de deniz temizliği ile ilgili sorunların var olduğunu söyledi. Bu sebepten dolayı geliştirilmiş olduğunu söylediği Mavi Kart uygulaması ile bunu başaran ilk ülke olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Fatma Güldemet Sarı, ülkemizin yatçılık ile yat turizmi ile ilgili ev sahibi olduğunu söyledi. Mavi kart sistemi ile artık denizleri daha temiz görmek mümkün olacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku