Öğretmen Atamaları:
Hem Öğretmen Hem Öğrenci Bu Yazıları Okumalı
 Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu yaptığı paylaşımlarla öğretmenlerin ve öğrencilerin okumaları gereken kitapları, izlemeleri gereken filmleri belirtti. Böylece bir bakanlık bürokratının, önemli bir bakanlık bürokratının entelektüel kişiliği de ortaya çıkmış oldu. Genel müdür Hamza Aydoğdu gece yarısı aklına nereden estiyse yaptığı paylaşımlarda güzel kitap ve film önerilerinde bulundu. Bu kitapları okuyan filmleri izleyen öğrencilerin ve öğretmenlerin düşünce dünyalarının gelişeceğini belirtti. Ülkemizde sanata ve edebiyata yeterince önem verilmediğini ancak ülke olarak zengin bir sanat ve edebiyat altyapısına sahip olduklarını söyleyen Aydoğdu Ahmet Ümiit’ten Elif Şafak’a kadar çeşitli yazarların kitaplarını tavsiye eden ve kitaplarla ilgili yorumlar yazan Aydoğdu’nun yaptığı kitap ve film paylaşımlarından bazılarını yazımızda sizlere aktarmak isteriz.

Hamza Aydoğdu’nun ilk tavsiye ettiği kitap Ahmet Ümit’in bu yıl başında çıkan ve beğeniyle okunan kitabı olan Sultan’ı Öldürmek oldu. Bu kitabı okurken tüm dünya çilesinden geçici de olsa sıyrıldığını ve farklı bir dünyaya geçtiğini söyleyen genel müdür kitabı çok beğendiğini de takipçileriyle paylaştı. Aynı yazara ait Bab-ı Esrar adlı bir romanı da beğeniyle okuduğunu söyleyen genel müdür bu kitabı da tavsiyelerine ekledi.

Cengiz Aytmatov’un Cemile, Beyaz Gemi ve Toprak Ana kitaplarını ayrı ayrı tavsiye eden Aydoğdu özellikle öğrencilerin bu kitapları okuması gerektiğini söyledi. Rahmetli Kırgız yazar Aytmatov’un kitaplarının eski Türk tarihine de ışık tuttuğunu söyleyen Aydoğdu kitapları okuyan öğrencilerin atalarımızın yaşayış ve düşüncelerini öğrenmelerinde önemli bir kaynak oluşturacaklarını söyledi.

Tasavvufla ilgili de önemli kaynaklar veren Aydoğdu Elif Şafak’ın satış rekorları kıran, korsanları bile çok büyük satış rakamına ulaşan Aşk adlı romanını mutlaka okumaları gerektiğini söyledi. Şemspare kitabının bu kitap kadar etkili olmamasına rağmen tasavvuf konusunu iyi işlemesinden dolayı mutlaka okunması gereken serinin devam kitaplarından biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Film önerilerinde de bulunan sayın genel müdür Esaretin Bedeli, Başlangıç, Ölü Ozanlar Derneği ve Mazisi Olmayan Adam adlı filmleri de takipçileriyle paylaştı. Daha fazla film ve kitap önerisi almak isteyen kullanıcılar kendisini sosyal paylaşımdan takip edebilir. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku