Öğretmen Atamaları:
IŞİD Savaş Taktiğini Değiştirdi
 

Önceleri tek tip kıyafet giyen ve uzun sakal bırakan IŞİD militanları, kıyafetlerini değiştirip sakallarını da keserek sivil halktan biri gibi görünmeye başladılar. Örgüt, son dönemlerde yaşanan saldırılar sebebiyle profesyonel askeri gücünü önemli ölçüde yitirmiş durumda. Bu sebepten dolayı örgüt, artık meydanda doğrudan savaşmak yerine intihar bombacıları ile saldırıyor.

IŞİD, özellikle son dönemlerde Kilis üzerine yaptığı saldırılarla Türkiye'nin de gündeminde. Örgüt bitme noktasına gelmiş olsa da yöneticiler, örgütü ayakta tutabilmek için çaba gösteriyor. Örgütün profesyonel asker kadrolarını kaybetmesi üzerine örgüt artık doğrudan savaşmak yerine intihar bombacıları kullanıyor. Örgüt yöneticileri, düşman gördüğü yerlerde özellikle sivil halkın yaşadığı bölümlerde masum halkı intihar bombacılarıyla hedef alıyor.

IŞİD, Suriye içerisinde de muhaliflere karşı yürüttüğü savaş taktiklerini değiştirmiş durumda. Çeşitli yöntemlerle kandırarak beyinlerini yıkadığı 15 yaş civarındaki küçük çocukların üzerine bomba yüklüyor. Kontrolü altındaki bölgeye muhaliflerinin girmesine müsade ediyor ve sonra bu çocukları kullanarak bölgede bomba patlatıyor. Bununla birlikte her yeri kurşun geçirmez malzeme ile kaplanmış araçları da muhaliflerin üzerinde akıllı bomba olarak kullanıyor. Aracı kullanan kişi, kendisine yapılan tüm ateşe rağmen aracı hedefine kadar götürüyor ve infilak ettiriyor.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku