Öğretmen Atamaları:
Lise Hocalarına TEOG Görevlendirme Süreci
 26-27 Kasım'da ortak sınavlar ve 13-14 Aralık'ta da mazeret sınavları yapılacaktır. Sınav yapılacak okullarda sınav günleri ders işlenmeyecektir. 26-27 Kasım tarihlerinde sınav merkezi olan okullar tatil olacaktır. Öğrenciler özel durumlar dışında kendi okullarında, belirlenen sınıflarda sınava gireceklerdir. Sınavlarda görevli öğretmenler, kendi okulları dışında farklı bir okulda görev alacaklardır. 
Sınav yapılacak okullarda, milli eğitim müdür yardımcısı, şube müdürü veya maarif müfettişlerinden biri veya uygun görülen okul müdürlerinden biri “Bina Sınav Sorumlusu” olarak görev alacaktır.
 Sınav merkezi okul müdürlüklerinin, yönetici ve öğretmenlerine görev verilecek olup, ücretli öğretmenler sınavda görevlendirilmeyecektir. Sınavlarda görev alacak öğretmenler, yazılısı yapılan derslerle öğretmen branşlarının aynı olmamasına ve sınav yapılan bir okulda görev alacak öğretmenlerin hepsinin aynı okuldan olmamasına dikkat edilerek görev verilecektir. Sınav merkezindeki okulların, raporlu veya iznli olanlar haricindeki diğer tüm öğretmenleri görev verilecek olup ihtiyaca binayen 1 ya da 2 gün sınavda görevlendirilecektir.
 Sınav görevine geç gelen öğretmene ücret ödenmeyecek ve bu öğretmenler Bakanlık sınav uygulama takviminde yer alan diğer sınavlarda görev alamayacaklardır. Onların yerine yedek öğretmenlere görev verilecektir.
 Ortak sınavlar hafta içi yapıldığından ve liselerde eğitim öğretim devam ettiği için lise öğretmenleri sınavda görev alamayacaktır. Lisede görev yapan okul müdürlerine sınavlarda ihtiyaç duyulursa görev verilecektir..
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku