Öğretmen Atamaları:
Nilüfer Belediyesi'nden Öğrencilere Ücretsiz Kahvaltı
Bursa Nilüfer Belediyesi öğrencileri sabah ücretsiz bir şekilde doyurmak amacıyla yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Bundan sonra Uludağ Üniversitesi Merkez Yerleşkesi önünde her sabah belediyeye ait bir araç tüm öğrencilere ücretsiz çay ve simit dağıtımı yapacak. Sabah kahvaltısını aceleyle evden veya yurttan çıkamadığı için yapamayan öğrenciler ücretsiz kahvaltı yapma imkanı bulacak. Belediyeye ait simit çay servisi hafta için her gün saat 8-10 arasında hizmet verecek. Hizmetler sadece bunlarla da sınırlı değil. Aynı zamanda belirli günlerde sıcak çorba veya soğuk sandviç seçenekleriyle menü zenginleştirilecek öğrenciye daha uygun ve doyurucu bir kahvaltı yapma imkanı doğacak. 

Belediyeden yapılan açıklamada haftaiçi her gün Görükle Yerleşkesi'nde ücretsiz çorba dağıtımı yapılacağı, Uludağ Üniversitesi Merkez Yerleşkede ise pazartesi çarşamba cuma günleri sıcak çorba, salı ve perşembe günleri ise çay simit ve soğuk sandviç dağıtımı yapılacağı duyuruldu. Hizmet bununla da bitmedi. Belediye her akşam merkez yerleşkede saat 16-18 arasında sıcak çorba dağıtımı da yapacak. 

Geçtiğimiz günlerde hayata geçen uygulamanın açılışını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey yaptı. Bir zamanlar kendisinin de öğrenci olduğunu ve bazen uzun bir süre sıcak bir yemeğe veya iyi bir kahvaltıya muhtaç yaşadığını kaydeden Bozbey uygulamayla öğrencilerin karnını doyurarak devletimizin sosyal yönünü ortaya çıkaracağız dedi. Açılışta öğrencilerle ayak üstü sohbet de eden Bozbey tüm öğrencilere derslerinde başarılar diledi. Nilüfer Belediyesi'nin hedefi günde 2 binden fazla öğrencinin karnını doyurmak.

Benzer bir uygulamayı Ankara Büyükşehir Belediyesi yıllardır uyguluyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi araçları haftaiçi her gün ders çıkışlarında bazı üniversitelerin yerleşkeleri önüne kurdukları gezici araçlarla ücretsiz çorba dağıtımı yapıyor. Uygulama sadece öğrencileri değil civardan geçen tüm vatandaşları kapsıyor. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku