Öğretmen Atamaları:
Okula Gitmeyen Çocukları Öğretmenler Tespit Edecek
Bu konu ile ilgili Çorum'da bir annenin iki oğlunu ortaokulda eğitim gördükleri bir dönem içerisinde okula göndermediği iddia ediliyor.

Çorum ilinde yaşayan 37 yaşında olan Sibel Kubatoğlu için çocuklarını okula göndermediği gerekçesi ile 2 bin lira ceza kesildi. Sibel Kubatoğlu'na Çorum Vergi Dairesi tarafından bir tebligat geldi. Gelen bu tebligatla şoke olan anne, iş sahibi olmadığını ve bu cezayı ödeyecek durumunun olmadığını dile getirdi.

Eşi ile on yıl önce ayrıldıklarını söyleyen Sibel Kubatoğlu, çocukları ile birlikte bir hayat sürdürmeye devam etti. Sibel Kubatoğlu'nun iki oğlu ortaokul eğitimi aldıkları dönemde eğitim hayatlarına devam etmeyerek devamsızlık yaptı. 5 Mayıs tarihinde kendisine gelen bir tebligatla şaşkınlık içerisine giren Sibel Kubatoğlu, Halk eğitim merkezlerinde sağlanan kurslara giderek egitim aldığını ve bir işe girmek niyetinde olduğunu belirterek şu anda işsiz olduğunu söyledi. Şu anki ekonomik gücünün bu cezayı ödemeye yetmediğini anlatan Sibel Kubatoğlu, yardım isteğinde bulundu. Çocuklarının okula gitmesi için gerekli özeni gösteremediğini söyleyen Sibel Kubatoğlu, gitmeleri için çok mücadele ettiğini fakat başarılı olamadığını dile getirdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku