Öğretmen Atamaları:
Yeni Hedef Güvenlik Bakanlığı
 Önümüzdeki günlerde kurulması planlanan Güvenlik Bakanlığı için TSK, MİT, Emniyet ve Jandarma'nın tek bir isim altında toplanması bekleniyor. Bunun için proje hazırlıkları tamamlanırken bakanlığın gelecek yıl yapılacak olan milletvekili seçimlerinin ardından kurulması bekleniyor. Alınan duyumlara göre yeni kurulacak olan bakanlığın başına MİT Müsteşarı Hakan Fidan getirilecek.

Geçtiğimiz günlerde bir Güvenlik Reformu Paketi hazırlanmış ve bu pakete göre Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlıkları tarafından devam ettirilmekte olan asayiş hizmetleri yeni kurulacak olan Bakanlık ile birlikte tek bir isim altında toplanmış olacak. İç İşleri Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlıkları kendi görevlerini yapmaya devam edecek olmakla birlikte görev kapsamları daralacak. Bu kapsam vali, kaymakam ve belediyeler ile sınırlı olacak. Bununla birlikte savunma projeleri de Milli Savunma Bakanlığı tarafından takip edilecek. Güvenlik Bakanlığı güvenlik birimlerinin özlük haklarından sorumlu olan bir bakanlık olarak görev yapacak. Günümüzde henüz son halini almamış olan bu proje için hukukçu müsteşarlar tarafından gelişmiş ülkeler örnek alınarak sadece bir taslak hazırlandı. Hukukçuların üzerinde çalıştıkları bu projenin 2015 yılındaki milletvekili seçimlerinin ardından hayata geçmesi planlanıyor.

Proje her ne kadar son halini almamış olsa da güvenlik birimleri çevrelerinde tartışmalar kendini göstermeye başladı. Ortaya atılan görüşlerden bir tanesi de yeni Güvenlik bakanının MİT Müsteşarı Hakan Fidan olacağı yönünde. Konu ile ilgili ayrıntıların ne olacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku