Öğretmen Atamaları:
Yunanistan'da Grev Hayatı Durdurdu
 Yunanistan'da önümüzdeki hafta sonu içerisinde Meclis tarafınca oylanacak olan emeklilik ve vergi düzenlemelerine karşı olarak üç gün sürecek bir greve başlayan kamu ve özel sektör çalışanları, üç gün sürecek grevlerini bugün başlatmış bulunuyor.

Yunanistan Kamu Federasyonu kısa adı ile ADEDY ve Yunanistan İşçi Sendikaları Konfedarasyonu kısa adı ile GSEE tarafından yapılan bir çağrı ile kamu ve özel çalışanlar, hafta sonu içerisinde Meclis tarafınca oylanacak olan emeklilik ve vergi düzenlemelerine karşı bir takım gösteriler düzenleyecektir. Yunanistan İşçi Sendikaları Konfedarasyonu daha önce işçi bayramı gerekçesi ile pazar günü içerisinde bir günlük olacak şekilde gerçekleştirilecek olan grev ve gösteri çağrısında bulunmuştu. Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu hafta sonu içerisinde Meclis tarafından oylanacak olan emeklilik ve vergi düzenlemeleri ile ilgili olarak da hükümeti meclis darbesi yapmak ile suçlamış bulunuyor.

Yunanistan'da gerçekleştirilen grevden dolayı ulaşımda bir takım aksaklıklar yaşanıyor. Gerek şehir içi toplu taşımada gerekse deniz taşımacılığında yaşanan bir takım aksalıklar aynı şekilde tren seferleri ile kamu hizmetlerini de etkilemiş bulunuyor. Bu yüzden dolayı trafikte bir yoğunluk söz konusu olmaktadır. Yunan Denizciler Fedarasyonun da dört gün sürecek bir grev yapmasını açıklamasının ardından deniz ulaşımında da aksaklıklar yaşanması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakandan Öğretmen Atamaları Açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, '20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin...

Haberi Oku