Yer Değiştirme:
Bankaların Oyununa Gelmeyin
 Bu yüzden kredi kartı borcu ve bireysel kredi borcu yüzünden yasal takibe giren kişilerin sayısının her geçen gün arttığı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Onursal Başkanı olan Aydın Ağaoğlu bu konu ile ilgili bir takım bilgiler vererek, bu duruma neden olan durumları analiz etti.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Onursal Başkanı olan Aydın Ağaoğlu, kredi kartı ya da bireysel kredi borçlarının ödenmesi konusu ile ilgili yaşanan sıkıntıların bir takım önemli nedenlerden kaynaklandığını belirtirken, bankaların kişilere kişinin gelirinin dört katı kadar limitli kredi kartı ya da bireysel kredi vermesinin bu duruma en büyük etken olduğunu söyledi.

Kart kullanan birçok kişinin olduğu göz önünde bulundurulacak olursa, bu kişilerin büyük bir çoğunluğunun da finansal bilgi yetersizliğinin olması ve ödeme yapabilecek güçlerinin çok daha üzerinde borçlanması her geçen gün bireysel kredi ya da kredi kartı borcu dolayısıyla yasal takibe girenlerin sayısının artmasına sebep oluyor. Taksit imkanının tüketiciyi kandıran en önemli etken olduğunu dile getiren Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Onursal Başkanı olan Aydın Ağaoğlu, alışveriş puanlarının da kişiyi harcamaya eğilimli bir insan yapmasından bahsediyor.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nakli çıkan öğretmenlerin ilişik kesme tarihleri...
Ataması yapılanların okullarıyla ilişik kesme işlemleri ise 15 -20 Eylül tarihleri arasında yapılacak

Haberi Oku