Yer Değiştirme:
Çelik'ten Kıdem Tazminatına Son Nokta
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk çelik bazı incelemeler yapmak için geldiği Kocaeli’nde birtakım açıklamalarda bulundu. Burada Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, il daire müdürleri ve tüm sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı bir toplantı yemeğindekonuştu. Başiskele İlçesi'ndeki The Ness Otel'de yapılan yemekli tanışma toplantısına Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, AK Parti İl başkanı Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, Sanayi ve Ticaret odası Başkan ve temsilcileri, işçi ve memur sendikaları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, İl daire müdürleri ile muhtarlar ile birlikte yaklaşık 500 kişi katılım sağladı.

Konuşmasında Suriye’de yaşananlar ile ilgili bilgi veren ve görüşlerini söyleyen Çelik, ülkemize Suriye’den 2 milyon kişinin geldiğini söyledi. Çözüm sürecinin sonuçlanmasının mümkün görünmediğini dile getiren Bakan, her şeye rağmen kardeşçe yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini sözlerine ekledi.

KIDEM TAZMİNATI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Faruk Çelik kıdem tazminatının geçerliliğini yitirdiğini söyleyerek bu konu ile ilgili de bilgi verdi.

Ülkemizde birçok işçi ve işverenin bulunduğunu ve her defasında bununla ilgili açıklamalarda bulunduğunu dile getiren Faruk Çelik, kıdem tazminatının sürdürülebilir olmaktan çıktığını ve bunun için tartışmaya, gürültü patırtıya gerek olmadığını sözlerine ekledi. Bu görüşmelerin masa başında yapılması gerektiğini alacaklıların alacaklarını işverenlerinden istemeleri gerektiğini söyleyen Çelik, bakanlık önünde yapılan eylemler için yapabilecekleri bir şey olmadığını dile getirdi. Var olan sorunların giderilmesi için sigorta primi yatırılan işçinin hesabına aynı anda kıdem tazminatının da yatırılması gerektiğini söyledi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nakli çıkan öğretmenlerin ilişik kesme tarihleri...
Ataması yapılanların okullarıyla ilişik kesme işlemleri ise 15 -20 Eylül tarihleri arasında yapılacak

Haberi Oku