Yer Değiştirme:
Mağdur Kadınlara İş Dünyasında Daha Çok Yer Verilmeli
 Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan bu rapor ile, önceliğin mağdur kadınlara verilmesi de yer alıyor. Özellikle bu kadınlar arasında şiddete maruz kalmış olan kadınların varlığından bahsediliyor.

TBMM Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan taslak raporda, hem şiddete maruz kalan kadınların hem de evlenip boşanmış olan kadınların iş dünyasında daha fazla yeri olması gerektiği ve bu kadınlara iş dünyasında daha fazla öncelik verilmesinin hem kadınlar için hem de iş dünyası için daha iyi olacağı belirtiliyor. Taslak raporun içeriğinde, kadınların daha fazla iş dünyasında yer edinmesi için güvenliklerinin ve hassasiyetlerinin dikkate alınması gerektiğini ve bu durum dikkate alınarak işleri yönlendirilmelerinin sağlanmasının önemli olduğu belirtiliyor. Kadınların iş dünyasındaki yerinin artılması ve istihdamının kalıcı bir hale gelmesi adına gerekli işbirliklerinin ve koordinasyonlarının yapılması gerektiğini savunan bu taslak raporda öncelik zor şartlar altında olan kadınlara veriliyor.

Üzerinde değişiklikler yapılmaya devam eden bu taslağın çalışmaları bittikten sonra TBMM Başkanlığı'na sunulağı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Bu taslakta en önem verilen durumun kadın ve çocukların hak ihlaline uğramaması oluyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nakli çıkan öğretmenlerin ilişik kesme tarihleri...
Ataması yapılanların okullarıyla ilişik kesme işlemleri ise 15 -20 Eylül tarihleri arasında yapılacak

Haberi Oku