Yer Değiştirme:
Sağlık İçin Bunlara Dikkat Edin
 Günümüzde birçok rahatsızlık az su içmekten ya da neredeyse hiç su içmemekten kaynaklanıyor. Fakat insan vücudunun çok büyük bir kısmının su ile kaplı olduğunu ve bu vücudun çok fazla suya ihtiyaç duyduğunu hiçbir zaman unutmayarak gerekli su tüketmeye özen göstermek gereklidir. Suyun bir de limon ile birlikte tüketilmesi önerilmektedir. Peki limonlu su ne işe yarar?

Uzmanlar suyun limonlu olarak tüketilmesinin sağlık açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Limonun tam bir vitamin ve mineral deposu olduğu ise bu konu ile ilgili yapılmış olan açıklamalar arasında bulunuyor. Limon, B ve C vitamini, demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyum içeriği ile insanların sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için baş uçlarında tutmaları gereken bir besin oluyor.

Limonlu su içmenin insanlara birçok faydası bulunuyor. Bu faydalardan en önemlisi bağışıklık sistemini güçlendirmesi olarak biliniyor. Özellikle stresli olunan günlerde bol bol limonlu su içilmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca potasyum bakımından oldukça zengin olan limonun bir diğer faydası ise beyin ve sinir fonksiyonları üzerinde düzenlemeler yapması oluyor. Limon suyu, sindirime yardımcı olması, vücudu temizlemesi, cilt sağlığının korunması ya da geliştirilmesi, tokluk hissinin uzatılması, vücuttaki asit düzeyinin dengelenmesi, enflamasyon oluşumunu engellemesi, kafein alımını azaltması ve boğaz ağrısını azaltması faydaları ile bilinmektedir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nakli çıkan öğretmenlerin ilişik kesme tarihleri...
Ataması yapılanların okullarıyla ilişik kesme işlemleri ise 15 -20 Eylül tarihleri arasında yapılacak

Haberi Oku