Yer Değiştirme:
Serbest Bölgeler İle İlgili Yasal Düzenlemelerin Tekrardan Ele Alınması Gerekiyor
 Ekonomi Bakanı olan Mustafa Elitaş bu konu ile ilgili bir takım bilgiler vererek, bu konu hakkında neler düşündüğünden bahsetti. Değişikliklerin yapılması ne gibi durumlar ortaya koyacak? Bu soruya ait cevabın bulunması adına Ekonomi Bakanı olan Mustafa Elitaş'ın yapmış olduğu açıklamaya bir göz atmak gerekiyor.

Ekonomi Bakanı olan Mustafa Elitaş, değişikliklerin ve düzenlemelerin yapılması gerektiğini söylerken bu durumun hayata geçirilmesi sonucunda araziler ile ilgili olan kamulaştırma işlemlerinin düzenleneceğini, işletme sözleşmeleri için sürenin uzatılması ile işletecek olan şirketin tekrardan belirleneceğini ve lojistik hizmetlerin bu konu ile ilgili teşvik edileceğini dile getirdi. Serbest bölgeler ile ilgili yasal düzenlemelerin tekrardan düzenlenmesi gerektiğine inanan ve düzenlemelere duyulan ihtiyacın arttığını savunan Mustafa Elitaş, bu konu ile ilgili 64. Hükümet Eylem Planı içeriğinde yer alan serbest bölgeler ile ilgili cazibenin artırılacak olduğunu ifade etti.

Serbest Bölgeler Kanunu ile Emlak Vergisi ve Katma Değer Vergisi kanunları içeriğinde değişiklik ya da düzenleme yapılacağını öngördüklerini belirten Ekonomi Bakanı olan Mustafa Elitaş, bu değişikliklerin hayata geçmesinin bu konuda birçok iyileştirmeye sebep olacağını belirtti. Lojistik hizmetlerin teşvik edileceğini, maliyetlerde yaşanan sorunların giderileceğini ve serbest bölgeler ile ilgili sorunların ortadan kalkarak öncelikli olan ihtiyaçların karşılanacağını söyleyen  Ekonomi Bakanı olan Mustafa Elitaş, bu düzenlemelerin birçok sorunu çözeceğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nakli çıkan öğretmenlerin ilişik kesme tarihleri...
Ataması yapılanların okullarıyla ilişik kesme işlemleri ise 15 -20 Eylül tarihleri arasında yapılacak

Haberi Oku