Yer Değiştirme:
Türk Özel Kuvvet Timi Suriye'de
 Son aylarda Kilis, IŞİD'in yoğun saldırılarına maruz kalmış durumda. Bölgede onlarca insan hayatını kaybederken onlarca insan ise yaralı olarak hastanelerde tedavi görüyor. Bölge insanı, gelinen noktada artık evlerinden çıkmaya, hatta evlerinde oturmaya korkar vaziyete geldi. Durumu çözmek için analizler yapmak adına Türkiye harekete geçti. Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı bir tim, dün gece saat 01.30 sularında Suriye'ye giriş yaptı. Sürdürülen operasyonda güvenlik güçlerinin IŞİD'e ait füze rampalarını ortadan kaldırmak için keşif ve hazırlık yaptığı alınan bilgiler arasında.

Bu durum kapsamında dün gece saat 01.30 civarında 15 ila 20 kişilik bir gruptan oluşan özel kuvvet ekibi, Suriye'deki IŞİD noktalarına baskınlar düzenledi. Yetkililer tarafından operasyonla ilgili bir açıklama yapılmamış olsa da yapılanların Suriye bölgesinde bulunan füze mekanizmalarını ortadan kaldırmak amacıyla yapılan keşif çalışmaları olduğu bilgisi alındı.

4 saat süren operasyonun ardından özel kuvvet timi, sabah saatlerine Türkiye sınırlarına tekrardan giriş yaptı. Özel kuvvet timinin bölgeye giriş yapmasından önce ABD'li ve Rus askeri yetkililere ulaşılarak operasyonla ilgili bilgilendirme yapıldı. Alınan bilgilere göre Kilis'in güneyinde güvenli bölge oluşturmak için bu tür operasyonlara devam edilecek.

Keşifin ardından sabah saatlerinde yapılan hava operasyonlarında da 44 IŞİD militanının öldürüldüğü bilgisi de, gelen bilgiler arasında.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nakli çıkan öğretmenlerin ilişik kesme tarihleri...
Ataması yapılanların okullarıyla ilişik kesme işlemleri ise 15 -20 Eylül tarihleri arasında yapılacak

Haberi Oku