Yönetici Atamaları:
Atık Malzemelerin Geri Dönüşümü Kız Öğrencilere Burs Sağlayacak
Bu ve bunun gibi birçok soruya ait olan cevapları bulmak ya da bu konuya ilişkin daha fazla paylaşıma erişmek istiyorsanız, sizin için yayımladığımız bu Atık Malzemelerin Geri Dönüşümü Kız Öğrencilere Burs Sağlayacak adlı haberimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Mezitli Belediyesi'nin Gönüllü Evinde bir araya gelen bu kadınlar, haftanın iki günü boyunca ihtiyaç sahibi olan öğrencilere katkıda bulunmak için çalışıyorlar. Atık malzemelerden yeni bir ürün ortaya çıkaran kadınlar, bu sayede hem çevreyi koruduklarını hem de elde etmiş oldukları üründen sağlayacağı gelir ile ihtiyaç sahibi öğrencilere destek sağlayacaklarını belirttiler.

Kadınlar, gerek kendi evlerinden gereksr komşularının ya da tanıdıkları herhangi başka insanların evinden kullanılmayan eski kıyafet, yumurta ve süt kutusu gibi ev içerisinde ortaya çıkabilecek atıkları topluyorlar. Sadece evlerden değil, çöp kenarlarında gördükleri ve işe yarayacaklarını düşündükleri atıkları da toplayarak bir araya getiriyorlar.

Atık malzemelerinin bir araya getirilmesinin ardından kadınlar üretim aşamasına geçerek birçok cüzdan, çanta ve maket ev gibi ürünler ortaya çıkartıyorlar. Bu ortaya çıkartmış oldukları ürünlerden elde edilen gelir ile kız öğrencilerin eğitimine destekte bulunacakları belirtiliyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’Milli Klavye’’ TSE tarafından tescillendi
Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkçeye uygun ergonomik ve optimal olarak geliştirilen E-Klavye, Türk...

Haberi Oku