Yönetici Atamaları:
Bağış Paralarıyla Makam Arabası Aldılar
 Her şey 2009 yılında Amasya’ya yeni valinin atanmasıyla başladı. O zamanlar vali olarak Amasya’da bulunan Halil İbrahim Daşöz Amasya’da okul kütüphanelerinin güçlendirilmesi amacıyla bir proje başlattı. Projeye pek çok öğretmen, öğrenci ve veli destek verdi. Proje kapsamında çeşitli ürünler satıldı. Toplanan gelirler bir banka hesabında toplandı. Ancak vali gerçekleştirdiği projenin sonunu göremeden başka bir ile atandı.

Yeni vali geldikten sonra proje durdu ve devam edemedi. Kütüphane kurulması amacıyla başlatılan proje yarım kaldı. Milli eğitim müdürlüğü hesabında biriken yardım paraları da atıl duruma geldi. Ancak bu tarihten itibaren şok bir gelişme yaşandı. Yardım amacıyla toplanan ve kütüphane yapımında harcanması gereken paralar Amasya milli eğitim müdürlüğü için yeni makam arabası alınması için harcandı. Pek çok kişinin el emeği göz nuru ürünlerinin satılmasıyla, çevredeki pek çok hayırsever esnaf ve öğrenci velisinin yardımlarıyla biriken para bir milli eğitim müdürü yeni arabaya binsin diye heba edildi.

Durum ortaya çıktıktan sonra konu meclis gündemine taşındı. CHP Amasya milletvekili yardım parası üzerinde oynanan oyunları anlatarak pek çok kişinin yok artık diyeceği gelişmelerden milletvekillerini haberdar etti. Vekilin verdiği bilgilere göre Amasya milli eğitim müdürlüğüne yeni makam arabası alınması için yaklaşık 78 bin TL’ye ihtiyaç vardı. Paranın 27 bin 600 TL’si geçmiş yıllarda toplanan yardım ücretlerinden, geri kalanı ise tüm servis şöförlerinden araç başı 200 TL toplanarak denkleştirildi. Bunun üzerine bakanlığa bir soru önergesi verildi ve durumun araştırılması istendi. Bu haberlerden sonra kamuoyunun merak ettiği soru ise şu oldu? Bir milli eğitim müdürlüğünde bile makam arabası alınması için böyle rezillikler yaşanıyorsa kim bilir diğer devlet kurumlarında neler yaşanıyor?

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’Milli Klavye’’ TSE tarafından tescillendi
Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkçeye uygun ergonomik ve optimal olarak geliştirilen E-Klavye, Türk...

Haberi Oku