Yönetici Atamaları:
Barajlarımızın Doluluk Oranları Açıklandı
 

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Türkiye çapında bulunan bütün barajların yaklaşık yüzde 60-69 arasında dolu olduğuna işaret ederek bu sene için bir su sıkıntısının oluşmasının muhtemel olmadığını söyledi. İstanbul'daki barajların da doluluk oranının yüzde 85'lerde olduğunu ifade eden Eroğlu, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde de su konusunda bir problem yaşanmasını beklemediğini ifade etti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda bir koordinasyon toplantısına katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından Eroğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sorulan sorular üzerine Eroğlu Türkiye'de bir su sıkıntısı durumunun olmadığını ve su konusundaki kaynakların bakanlık tarafından en iyi şekilde yönetildiğini ifade etti.

Eroğlu, yaptığı açıklamada barajların tamamının yüzde 60 ile 69 oranları arasında dolu olduğunu, bu yüzden hiç bir problem yaşanmayacağını söyleyedi ve Mayıs ayında da yağışların barajlarda bulunan açıkları kapatmak için geldiğini söyledi. Eroğlu Afyon havasının da yağışlı olduğunu hatırlatarak ''Salı günü tekrar yağış olacak, muhtemelen haftaya cumartesi yine yağışlı olacak. Bu yüzden kimse merak etmesin, suyla ilgili bir sıkıntı yoktur. Böyle durumlarda bakanlığımızın her zaman A ve B planları vardır.'' açıklamalarında bulundu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’Milli Klavye’’ TSE tarafından tescillendi
Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkçeye uygun ergonomik ve optimal olarak geliştirilen E-Klavye, Türk...

Haberi Oku