Yönetici Atamaları:
Erdoğan AB'ye Rest Çekti
Ancak bu maddeler arasında bir tanesi var ki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu kriter için Avrupa Birliği'ne sert tepki gösterdi.

Avrupa Birliği, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakacağı kararından sonra yapılmış olan anlaşmalar için işbirliği çağrısı yaptı. Çağrıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sert bir dille yanıt verdi. Erdoğan, AB'ye 'sen yoluna, biz yolumuza' sözleriyle tepkisini gösterdi. Erdoğan'ı bu sözleri sarf etmeye iten ise AB'nin terörle mücadele konusunda Türkiye'den beklentileriydi.

Cumhurbaşkanı, Eyüp Belediyesi hizmet binası ve toplu açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında son günlerde gündemde olan vize konusundan da bahsetti ve AB'ye sert tepki gösterdi. Erdoğan, Türkiye'nin çok ağır bir şekilde terör örgütlerinin baskısı altında olduğunu ve bunun yanı sıra bu örgütlere destek veren birçok karanlık güçle de meşgul olduğunu söyleyerek AB'nin terörle mücadele yasası konusundaki isteklerine sert tepki gösterdi. Erdoğan, AB Parlementosu önünde teröristlere kurulan çadırların engellenmediğini hatırlatarak AB'nin öncelikle bu teröre destek veren zihniyeti değiştirmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan, AB'nin teröristlere kurulan çadırları demokrasi olarak nitelendirdiğini ancak Türkiye söz konusu olunca vizeyi kaldırmak için böyle bir şart koşulmasının anlaşılamaz olduğunu söyleyerek AB'ye 'biz yolumuza, siz yolunuza' sözleriyle tepkisini gösterdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’Milli Klavye’’ TSE tarafından tescillendi
Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkçeye uygun ergonomik ve optimal olarak geliştirilen E-Klavye, Türk...

Haberi Oku