Yönetici Atamaları:
IŞİD'le Mücadelede Türkiye Yalnız Bırakıldı
  Erdoğan, IŞİD'le mücadele noktasında batılı ülkelerin Türkiye'yi yalnız bıraktığını söyleyerek diğer hiç bir ülkenin IŞİD sebebiyle Türkiye kadar zaiyat vermediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada Türkiye'de IŞİD tarafından düzenlenen saldırılara dikkat çekerek Suriye'de IŞİD'le mücadele amaçlı bulunduğunu iddia eden hiçbir ülkenin Türkiye kadar aktif faaliyet göstermediğini, bunun yanı sıra hiçbir ülkenin de IŞİD yüzünden Türkiye kadar bedel ödemediğini söyledi. IŞİD'in canlı bomba faaliyetlerini ve Kilis'e yönelik saldırılarını hatırlatan Erdoğan, dünya kamuoyunu bu manada Türkiye'yi yalnız bırakmakla suçladı.

Erdoğan, konuşmasında obeziteye de değindi. Afrika ve Asya kıtalarında yaşayan binlerce insanın açlık sıkıntısı çektiğini hatırlatan Erdoğan, bu duruma rağmen batıda obezitenin her geçen gün daha büyük bir sorun haline geliyor olduğunu söyledi. Batıyı merhametsizlik ve adaletsizlikle suçlayan Erdoğan, Suriye'de 6 yıldır yaşanan insanlık dramına karşı tüm batının sessiz kalmayı tercih ettiğini, Türkiye'nin ortaya koyduğu iradeyi destekleyen bir ülkenin olmadığını da sözlerine ekledi.

Erdoğan, Ankara ve İstanbul'da yaşanan canlı bomba saldırılarına oluşan tepkinin Paris ve Brüksel'de yaşananlardan farklı olduğunu hatırlatarak bunun adaletsizlik olduğunu, Türkiye bünyesinde 3 milyon göçmen barındırırken bütün Avrupa'nın 300 bin göçmeni bile kabul etmekte zorlanmasının ise merhametsizlik olduğunu dile getirdi. Erdoğan, Suriye'de yaşanan insanlık dramını ortadan kaldırmak amacıyla ortaya konulan güvenli bölge projesinin de hiçbir batı ülkesi tarafından desteklenmediğini, olayın sürekli olarak başka yerlere çekildiğini de sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’Milli Klavye’’ TSE tarafından tescillendi
Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkçeye uygun ergonomik ve optimal olarak geliştirilen E-Klavye, Türk...

Haberi Oku