Yönetici Atamaları:
Umrelerde Görevlendirilecek Personel Aranıyor
 Her yıl düzenlenen hac ve umre programlarında personel görevlendirilmesi için Türkiye'nin her yerinden personelin başvuru yapması üzerine bir ilan gönderiliyor. Tüm il valiliklerine ve oradan da tüm il ve ilçe müftülüklerine gönderilen ilanlarla Diyanet personellerinin başvuruları toplanıyor. Her yıl belirlenen kriterlere uygun, Arapça dilini iyi konuşan personeller umre veya hac kafilelerine rehberlik etmek amacıyla atanıyor. Bu yıl da hac mevsiminin ardından yapılacak umre programları için personel alımı yapılacak. Görevlendirme yapılacak personeller için şartlar aşağıdaki gibidir:

Arapça dilini iyi bilen ve konuşan, belli bir mesleki tecrübeye ulaşmış, hac ve umrenin gerektirdiği bilgi birikimine sahip ve bunları çevresindekilere anlatabilme yeteneği yerinde, tilaveti düzgün, takım çalışmalarına uyumlu, mümkünse önceki yıllarda da hac ve umre görevlerine katılmış ve burada başarılı olduğunu ispatlamış personeller tercihte daha avantajlı olacaktır. Sözleşmeli personellere başvuru kapalıdır. Sadece kadrolu çalışanlar umre görevlendirmesine başvuruda bulunabilir. Görevlendirmelere katılacak personelin diyanet görevlendirme sınavlarında en az 50 ve üzeri puan almış olması, en az üç yıllık iş tecrübesinin olması, umrelerde veya hac programlarında 4'ten fazla görevlendirilmemiş olması (diyanet işleri yönetmeliğine göre bir personel en fazla dört organizasyonda görevlendirilebilir) son iki yıldır hiçbir yurtdışı organizasyonunda görevlendirilmemiş olması, başkanlığın hizmet içi eğitim kurslarına devam etmiyor olması (hizmetiçi eğitime katılmak zorunludur ve bir ay içinde görevlendirilmeler yapılıp program başlayacağı için eğitimdeki personele görevlendirme verilmeyecektir)

Başvurular 6 Kasım ile 14 Kasım tarihleri arasında personellerin bağlı bulunduğu müftülüklere yapılması rica olunur. İhtiyaç durumu belirlemelerinde deneyimli personelin %30'u, deneyimsiz personelin %70'i olmak üzere görevlendirilmeler yapılacaktır. Yani daha önce yurtdışı organizasyonlarına katılmayan personelin görevlendirilme olasılığı daha yüksektir. Geçmiş yıllarda mülakatlara katılarak başarılı olmuş ancak bir şekilde görevlendirme çıkmamış personeller bu yıl başvuru yapmaları halinde mülakat veya sınava tabi olmaksızın görevlendirilebilir. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’Milli Klavye’’ TSE tarafından tescillendi
Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkçeye uygun ergonomik ve optimal olarak geliştirilen E-Klavye, Türk...

Haberi Oku