Yönetici Atamaları:
Yerli Turist Sayısı Artış Gösteriyor
 
 
ETS Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, son dönemde yaşanan krizlerin turizmi nasıl vuracağı ile ilgili olarak analizlerde bulundu. Turizm sektörünün tam bir kriz içerisinde olduğunu hatırlatan Ersoy, turizmin karşı karşıya kalacağı bilanço ile ilgili olarak bazı değerlendirmeler yaptı. Bu değerlendirmeler kapsamında sektörün ağır bir yara alacağını söyleyen Ersoy, turizmcilerin bu durumu zaten kabullenmiş olduklarını ve planlarını da bu yılın getireceği kötü sonuçları hesaplayarak yaptıklarını ifade etti.

Bu yıl turizmin iç pazarda altın çağını yaşayacağını söyleyen Ersoy, İran ve Ukrayna pazarlarında da ufakta olsa yükselişler olduğunu söyledi. Bununla birlikte yerli turist ile ilgili hazırlanan istatistiklerin şimdiye kadar tutmadığını belirten Ersoy, genel olarak 5 milyon civarında olan yerli turist sayısının bu yıl en az yüzde 20 artarak 6 milyon seviyesine geleceğini ve bunun da turizm tarihinde uzun yıllardır görülmüş olan en büyük artış olacağını sözlerine ekledi.

Ersoy, Avrupa ile vizelerin kalkması durumunda yerli turizmin önemli bir yara alabileceğini ifade ederek şu an için bu durumun bu senenin turizmini etkileyip etkilemeyeceğinin belli olmadığını, durum kesinleşmeye başladığı zaman bununla ilgili şeyler konuşmanın mümkün olacağını ifade etti.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’Milli Klavye’’ TSE tarafından tescillendi
Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkçeye uygun ergonomik ve optimal olarak geliştirilen E-Klavye, Türk...

Haberi Oku