68 yılda bir ilk: Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kadın mahkum asılmalıdır

Amerika Birleşik Devletleri’nde 8 Aralık’ta idam cezasına çarptırılması beklenen bir tutuklu olan Lisa Montgomery askıya alındı. Temyiz Mahkemesi kararı yeniden değerlendirdi ve 52 yaşındaki Lisa Montgomery’nin ölüm cezasını açıkladı.

2004 yılında, korkunç cinayetten ötürü boğularak öldürülen Montgomery’li 23 yaşındaki Bobby Joe Stinnett’i boğdu ve öldürdü ve ardından doğmamış bebeğin midesini kırmaya çalıştı.

Montgomery’nin avukatı Megan Vergo, hakimlerle aynı fikirde olmadığını ve kararlarını yeniden değerlendirmek için bir dilekçe vereceğini söyledi.

12 Ocak’ta AMDAM

8 Aralık’ta ABD Adalet Bakanlığı, Montgomery’nin infazının zehir enjeksiyonu ile olacağını açıkladı, ancak Montgomery’yi ziyaret eden bir avukata corona virüsü teşhisi konduğu için idam cezası ertelendi. Lisa Montgomery’nin infazı, 12 Ocak’ta Indiana’daki Terre Hot’ta zehirli bir enjeksiyonla gerçekleşecek.

Yalan söyledi

Cinayet sırasında hamile olduğunu ve akıl hastası olduğunu söyleyen Lisa Montgomery’nin soruşturma sonucunda yalan söylediği ortaya çıktı. 4 çocuk annesi Montgomery’nin 4. doğumundan sonra tüplerini bağladığı ve bir daha hamile kalamadığı ortaya çıktı.

READ  Raporu Sergan Yalan'dan değiştir
Written By
More from Uluç Özoguz

Son Dakika Haberleri … Trump seyahat kısıtlamalarını kaldırdı

kozMart 2020’de Schengen bölgesinde yer alıyor Avrupa Ülkeleri dışında İngiltereİrlanda ve Brezilya’dan...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir