Adli tıptan beklenen rapor, Alina Sagar’ın ölümüyle ilgili soruşturmada geldi

Alina Sagar olarak da bilinen Sema Essen, 3 Haziran 2020’de Kessier’deki evinde cübbe kemerinden asılı olarak bulundu.

Essen’in erkek arkadaşı Emithkan Uygun, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, geçmişte Essen’e yönelik şiddet sahneleriyle ilgili olarak gözaltına alındı. Itc Mitken Uygun, savcının ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Essen’in ölümünün kesin nedenini belirlemek için adli tıp raporu istendi. İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. Adli Tıp Uzmanlık Kurulu tarafından hazırlanan rapor, Başsavcılığa gönderildi. Rapor, Essen’in otopsisinde bulunan semptomların, asılan dışında ölümcül olmadığını ve iç muayenede hiçbir kafa kırığı, kafa içi kanama, iç kanama, beyin dokusu hasarı veya büyük damar yaralanmaları belirtisi göstermediğini söyledi. Bu komplikasyonlar göz önüne alındığında, Essen’in asılmak dışında travmatik sonuçlardan öldüğüne dair tıbbi kanıt olmadığı söylendi. Rapor aşağıdaki ifadeleri içermektedir:

Kimya alanında otopside alınan doku örnekleri, testte bulunan alkol miktarının kendiliğinden öldürücü olmadığını ve toksin bulunmadığını bildiriyor; Zehri içen kişinin öldüğüne dair tıbbi kanıt olmadığı varsayılmaktadır.

Otopsi yapılan kişinin boyun bölgesindeki teleminin altındaki kas dokusunda ekimoz saptanmış olup, adli dosyada kaydedilen kayıtlara göre kişi hayattayken yerde yatarken asılı cisim boyunda iken olay yerinde şüpheli bir durum olmadığı ve otopside, Teleminin altındaki kas dokusunda ekimoz tespit edildiğinde, iç organlarda bulunan makroskopik bulgular, cesedin bulunduğu ortam, keşfedilme şekli ve olay yeri incelemesinin bulguları birlikte değerlendirildiğinde, genellikle o kişinin ölümünün asılarak meydana geldiği varsayılır.

“Atın nereden veya başka bir yerden götürüldüğüne dair bir karar yok.”

Essen ailesinin avukatı Umur Yeltrom, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla raporun değerlendirmelerini yaptı. Yeldram, “İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun Alina’nın ölümünün kesin nedenini belirleyen raporunda, Alina’da aşı dışında yaralar olduğu ancak tehlikeli olmadığı (ölmeden önce vücudunda yaralar olduğu düzeltildi), alkol veya başka bir madde ile zehirlenmediği belirtildi. , As olmaya kararlıydı.

READ  3 Ocak Corona Virüsleri Programı Ortaya Çıkan Vaka Sayısı - Son Dakika Türkiye Davası, Yargılama ve Ölüm Sayısı

Ancak asın kendisi tarafından mı yoksa başkası tarafından mı yapıldığına dair bir karar yoktur. Alina’nın otopsisinde bulunan meni ve tırnak parçalarındaki Y-SDR’nin de aynı kişiye ait olduğu belirlendi. Ancak sperm ve Y SDR’nin aynı erkeğe ait Ü Mid U. Bu noktada, Sulh Ceza Adaletinden izin alınmadı. “

Written By
More from Uluç Özoguz

WhatsApp yeni yılda milyonlarca telefonda çalışmayacak

Android ve iPhone 4’ten eski telefonları kullanan WhatsApp aboneleri bu uygulamayı kullanamayacak...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir