Aşı ne zaman başlar? Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından konuştu

Son dakikada“data-mce-href =” https://www.ntv.com.tr/son-dakika “> Önemli Haberler! Son dakika geliştirme detayları çok yakında ntv.com.tr‘nın-nin …

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dört saatlik kabine toplantısı sonrasında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

“Geçen yıl en yüksek fiyatlarla ayrıldık. Haziran ayında başlayan normalleşme adımlarıyla hızlı bir şekilde toparlandık. Girişimcilerimiz tarihimizin en yüksek aylık üretimini Ekim ayında gerçekleştirdi. Bu yılın ilk haftasında borsa endeksiniz yüzde 4,3 ile rekor seviyeye ulaştı. Ekonomimiz yüzde puanın üzerinde küçüldüğü bir dönemde büyüdü ve kriz kardeşlerin salgına güvenmedeki rolü bir kez daha hayal kırıklığı yarattı. 2021 büyümeyi sürdürecek yıl olacak.

Glistarol’un tartışılan sözleri

Şimdi, bu ülkede, cumhurbaşkanı, halkın yarısından fazlasının iradesiyle belirleniyor. Sözde liderin kendisi, partide teyp komplosu yoluyla taciz gibi olaylar görmedi. Sözde lider, CHP seçmenlerinin genel bilgisine göre bir teröriste terörist diyemez. Kaotik davalar nedeniyle huzurunu kaybeden 83 milyondan fazla insan, hukuku önlerinde bulacak.

ÜÇÜNCÜ TEHDİT

Bazı barajların tamamen boşaldığı bir dönemdeyiz. Kuraklık tehdidine karşı ihtiyati tedbirler almalıyız. Mevsim normlarının altına düşen yağışlar, ülkemizi şiddetli kuraklık riskiyle karşı karşıya bırakmıştır. Suyu günlük kullanımdan tarımsal kullanıma kadar ekonomik bir şekilde kullanmamız gerekiyor.

Kısıtlamalar devam edecek mi?

Aldığımız önlemler sayesinde enfeksiyon oranını düşürmeyi başardık. Azalan vaka sayısı ve kritik hasta sayısının artmasıyla birlikte sağlık sistemi üzerindeki yük azaldı. Bu kazanımları korumak için birlikte çalışmalıyız. Bu soruna kalıcı bir çözüm bulana kadar hayatımıza önlemlerle devam etmek zorundayız. Türkiye dünya ibadeti ile yakın çalışmaktadır. 3 milyon doz aşı artık ülkemize ulaştı. Elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız.

Perşembe veya Cuma başlayacak.

READ  10 Ocak 2021 Corona virüsü takvimi: 176 ölüm, 9.138 yeni vaka
Written By
More from Uluç Özoguz

Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sankar’dan aşı açıklaması

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sankar, yeni tip corona...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir