Bakan Coca’nın korona virüs aşısı ile ilgili ‘aracı kurum’ iddialarına yanıtı

Bakan Coca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu açıklamaları yaptı:

* Aşı tedarik sürecinde tek adres üreticimiz. Basında bir aracı firma aracılığıyla aşıların satın alındığı bildiriliyor Haberler Açıklama ihtiyacı doğdu. Topluluğun her kesiminin eleştirme, sorgulama ve derinlemesine bilgi edinme hakkı vardır. Bulunduğumuz konum nedeniyle, hepsini toplumun bilgi edinme hakkının en doğal taleplerden biri olduğu konusunda saygı ve bilinçle karşılıyoruz. İlgilendiğiniz her bilgiyi açık ve net bir şekilde açıklıyoruz.

* Eksik bilgilerle yapılan iddialara, her cevaptan sonra inceleme adına, davacıların kendilerine bildirdiği mesajlar sayesinde cevap vermekteyiz. Ancak bu iletişim sürecinde, davacılar gerçekle yüzleşene kadar toplumun kafasında bir kafa karışıklığı alanı oluşmaya devam etmektedir.

* Aşıların aracı firma tarafından alınacağı söylendiğinde böyle bir durum olmadığı ve üretici ile doğrudan görüşmelerin yapıldığı söylendi. Bir muhabir, arkadaşı Keeman İlaç A.’nın çektiği bir fotoğrafa yazıyor. Bu iddia makalesine atıfta bulunularak sürdürülmektedir.

class = “cf”>

* Aşının düne kadar verilemeyeceği iddiasından anlaşılmaz bir memnuniyet ifade edenlerin, aşı başladığında bu tür sahte skandallara dönmesi çok uygunsuz.

‘DMO’dan Keyman Sinovak Türkiye’yi temsil ediyor’

* Bir hükümet olarak, sevgili vatandaşlarımla, Biotech ve Oxford aşısı dahil tüm aşı üreticileriyle yüz yüze görüştüm. Sinovac, Türkiye ve Keyman İlaç A.Ş. temsilcileriyle bir araya geldi. Lojistik süreci takip edildi. Sinovac, Keyman İlaç A.Ş.’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür. Şirket. Ayrıca 7 yıldır bu böyledir.

* Bu açıklamanın altında aşıyı satın alan şirketin (Sinovac) mektubunu bulacaksınız. Sinovak, iki firmanın ayrıntıları vermesinin ardından bir mektupta şunları söylüyor: “Keyman, Türkiye ve Azerbaycan’daki tek yetkili distribütörümüz. MO) ayrıca Türkiye’yi ifade eder.

Milletimiz gerçeği görür ve alır

* Yukarıdaki bilgilerden de açıkça anlaşılacağı üzere tüm görüşmeler doğrudan üretim firmalarıyla yapılmaktadır. Sözleşmenin tüm idari ve mali şartları, distribütörden bağımsız olarak ana üretici ile yapılan görüşmeler sırasında belirlenir. Distribütörün gücü ve sorumluluğu yalnızca Sinovak’ın temsilciliğine ve lojistiğine aittir. Durum bu ve üzerinde anlaştığımız tüm aşılar için görüşmeler sürüyor.

READ  A101 7 Ocak Güncel Liste! Elektronik Eşyalar, Hediyeler, Züccaciye ve Temizlik ...

class = “cf”>

* Bu açıklamadan sonra kimsenin özür dilemesini veya utanmasını beklemiyoruz. Ancak salgınla birlikte savaşırsak başarılı olabiliriz. Salgın yönetimi ve aşılama programını gizleyen belirsiz şüphelilerle ilgili hiçbir rapor yayınlanmamasını rica ediyorum. Milletimiz akıllı. Gerçeği görür ve onunla ilgilenir.

Sinovak mektubu buraya

Sinovak, Keyman’ın Sinovak’ın tek distribütörlerini Türkiye ve Azerbaycan’a devrettiğini söyleyerek Sağlık Bakanlığı’na bir mektup gönderdi.

Sinovak CEO’su Helen (Guang) Yang’ın imzaladığı mektupta Sinovak’ın aşısı Govidian-19 anlaşmanın doğrudan Cumhuriyetçi Tarafça satın alınacağını ve Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na verileceğini belirtti.

Keimen İlaç sanai ve dik. Inc. Bu durumda Sinovak firmasını, Türkiye’yi Devlet Emtia Dairesi olarak ifade etti.

Written By
More from Uluç Özoguz

Uzman, altına düşmeye devam edip etmeyeceğini, adının beklentisini açıkladı

Bir gram altının fiyatı Kasım ayında 447,2 liradan yüzde 11,3 düştü. Finans...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir