Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Michael ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kritik görüşmesi

Cumhurbaşkanlığı Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bir rapora göre, Avrupa Konseyi Başkanı Michael Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı AB zirvesi hakkında bilgi alışverişinde bulunmaya ve görüş alışverişinde bulunmaya çağırdı.

“TÜRKİYE-AB ilişkileri kısır döngüden çıkmalı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye’nin geleceğinin AB ile kurulduğunun düşünüldüğünü belirterek, Türkiye-AB ilişkilerinde atılan her olumlu adıma dikkat çekerek yeni bir fırsatı değerlendirdiklerini söyledi.

Türkiye-AB ilişkilerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik devam eden saldırıda Türkiye bir yer edinmeye çalışırken, AB ile yeni bir sayfa açma ve bu kısır döngüden hızlı bir şekilde kurtulma ihtiyacını vurguladı.

“Yunanistan Yakası, Ürün Yeni Yerlerine Devam Ediyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve Yunanistan’ın araştırmasının müzakereleri sürdürmeye hazır olduğunu defalarca vurguladı, ancak kaçının Rum tarafı için yeni nedenler ve provokatif gelişmeler yaratmaya devam ettiğini söyledi.

“Türk Doğu Akdeniz’de iyi niyetle hareket edin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sadece Türk politikası, adaleti ve adaleti açısından formunun altını çiziyor, Türkiye’nin Doğu Akdeniz yakasına iyi niyet ve yapıcı bir tutum ifade ediyor; Konuyla ilgili uluslararası bir konferans düzenleme teklifinin hala masada olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konferansın DRNC dahil kimseyi dışlamamasının önemli olduğunu, Kıbrıs adasında adil, kalıcı ve kalıcı bir çözüm için gerekli çabayı göstermenin her zaman Türk tarafına düştüğünü söyledi.

“Büyük resimle yeniden AB ile sohbet”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB’nin düşündüğü Libya, Suriye ve Karabağ gibi karmaşık alanların hiçbirinin Türkiye-AB ilişkilerinin merkezi ile ilgili olmadığını, bu alanlardaki temel ilke ve hedeflerin sıklıkla iç içe geçtiğini söyledi.

Türkiye-AB ilişkileri son iki yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı üyelerinin dar menfaatleriyle sınırlı kaldı ve karşılıklı menfaat büyük resim üzerinden yeniden konuşulmaya başlandı ve AB arzusunu dile getirdi.

READ  Adli tıptan beklenen rapor, Alina Sagar'ın ölümüyle ilgili soruşturmada geldi

Araç, gündemin ilk aşamasında olumlu bir çıkış olarak kullanılabilecek, 18 Mart’ın Türkiye’den AB’ye yönelik ihtiyatlı ve yapıcı bir yaklaşım izlemek istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir muhtıra olduğunu söyledi.

Written By
More from Uluç Özoguz

11 Aralık B ACM Özgün Ürünler Kataloğu

Haftanın Anne Güncel ürünlerin listesi açıklandı. BİM’in güncel sofra ürünleri her hafta...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir