Ebola’yı keşfeden doktor uyardı! Yeni ve daha tehlikeli virüsler dünyaya bulaşabilir …

1976’da Ebola Virüsün tespit edilmesine yardımcı olan Profesör Jean-Jacques Muampe, insanlığın bilinmeyen yeni virüslerle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre profesör, AfrikaTropikal yağmur ormanlarından çıkan yeni ve ölümcül virüsler.

Artık insanlık için en büyük tehdit olan yeni patojenlerin ortaya çıktığı bir dünyadayız. Dedim.

Geleceğin Epidemiyolojisi Profesörü korona virüs Bununla birlikte, bir salgından daha kötü ve daha yıkıcı olabilir.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin Incheon bölgesindeki isimsiz bir hasta, hemorajik ateşin erken belirtilerini gösterdi.

Ebola’dan şüphelenen doktorlar hastayı Ebola için test etti, ancak sonuçlar negatif çıktı. Doktorlar, bu kişinin “X Hastalığı” nın ilk hastası olabileceğinden korkuyor, yani beklenmedik, bilinmiyor.

Yeni virüsün corona virüsü kadar hızlı yayıldığı ve corona virüsünden çok daha tehlikeli olduğu söyleniyor. Ölüm oranının% 50 ile% 90 arasında olduğu bildirilmektedir.

class = “cf”>

“X hastalığı” salgını şu anda hayalidir. Bilim adamları ve Dünya Sağlık Örgütü, böyle bir salgının tüm dünyada hasara yol açmasından korkuyor.

Profesör Muyambe, genç bir araştırmacı olarak, daha sonra Ebola olarak bilinen gizemli hastalığın kurbanlarından ilk kan örneklerini aldı.

Hastalığa, ilk teşhis edildiğinde hastaların yaklaşık% 88’ini ve hastane personelinin% 80’ini öldüren kanama neden oldu.

Profesör, hayvanlardan insanlara bulaşan daha birçok zoonotik hastalık konusunda uyardı.

Sarı humma, çeşitli ateş türleri ve kuduz, daha önce hayvanlardan insanlara kemirgenler veya böcekler yoluyla bulaşan enfeksiyonlara neden olan hastalıklar arasındadır.

Uzmanlar, virüslerdeki artışın genellikle hayvan yaşam alanlarının yok edilmesinin ve yaban hayatı ticaretinin bir sonucu olduğunu söylüyor.

Sıçanlar, yarasalar ve böcekler gibi hayvanlar, büyük habitatların nesli tükenirken hayatta kalır. Bilim adamları, bu durumun doğada milyonlarca yıldır kurulan düzeni bozduğunu söylüyor.

READ  11 Aralık B ACM Özgün Ürünler Kataloğu

Son bilimsel araştırmalara göre, SARS, MERS Ve korona virüsü gibi virüslerin tümü, hayvanlardan insanlara bulaşabilen zoonotik virüsler olarak kabul edilir.

class = “cf”>

Edinburgh Üniversitesi’nde epidemiyolog olan Mark Woolhouse tarafından yapılan araştırmaya göre, her yıl yeni virüslerin yüzde üç ila dördü keşfediliyor. Bunların çoğunun vahşi hayvanlardan geldiği düşünülüyor.

Uzmana göre, hayvancılık pazarlarındaki hayvanlar büyük bir tehdit oluşturuyor ve ‘Hastalık X’ oradaki herhangi bir hayvanı enfekte edebilir. “Farklı hayvan türlerini bir arada tutmak büyük bir risk. İnsanlar tarafından dünyanın farklı yerlerinde doğal olarak tuzağa düşürülen / çoğaltılan hayvanların kombinasyonu, doğada hiç karşılaşmamış farklı virüs türlerinin birleşmesine yol açar. Bu durum doğada asla oluşmaz, ancak yapay olarak virüslerin çoğalması için “uygun bir ortam” yaratırız. En büyük tehlike kaynağı hayvancılık pazarlarıdır. Dedi.

Bilim adamları daha önce bu tür pazarları zoonotik hastalıklarla ilişkilendirmişlerdi çünkü kuş gribi ve SARS gibi hastalıkların hayvan pazarlarından bulaştığı gösterilmişti.

Written By
More from Uluç Özoguz

Aşı ne zaman başlar? Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından konuştu

Son dakikada“data-mce-href =” https://www.ntv.com.tr/son-dakika “> Önemli Haberler! Son dakika geliştirme detayları çok...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir