Harika bir yolculuk yaptılar! Büyük operasyonda 26 kişi gözaltına alındı

İzmir başsavcılığı, 23 Alman vatandaşına yönelik dolandırıcılık iddialarına yönelik soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında polis, dolandırıcılık yaptığı belirlenen suç örgütü hakkında Cumhuriyet savcılığının talimatıyla İzmir ve ilçelerinde 48 farklı adrese eş zamanlı işlem yaptı.

Para ve altın dolu …

Örgüt liderleri ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu otuz dokuz şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada dolandırıcılık yoluyla elde edildiğine inanılan 1,5 milyon euro, 200 bin dolar ve 150 bin dolar, 5 kilo altın, 25 saat ve 5 ruhsatsız ateşli silah ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında biri suç örgütü üyelerine ait 3 otel, lüks semtlerde 87 gayrimenkul ile çeşitli marka ve modellerde 41 araca el koydu.

Çağrı merkezi kurdular

Şüphelilerin bir kısmının Almanlar da dahil olmak üzere İzmir’de, bir kısmının da Avrupa’nın farklı yerlerinde faaliyet gösterdiği doğrulandı.

Şef Amar S., Yönetmen Fras D., Sardar M., Halit D., Halil. Ve Hikmet S. Kurbanlarla çağrı merkezleri kurarak temas kurdu, şirketin yöneticileri ve üyeleri adına gayrimenkul satın aldı ve şirket kurarak para dolandırdı.

26 kişi tutuklandı

Eş zamanlı eylemlerle yakalanan ve mahkemeye sevk edilen 39 şüpheliden 26’sı tutuklandı, 13 şüpheli ise adli kontrol kapsamında serbest bırakıldı.

Büyük başarıları var

Çete üyeleri, Almanya ve Avrupa’da bulunan yaşlı vatandaşları aramak ve kendilerini polis olarak tanıtmak için bir komplo kurdu.

Dolandırıcılar; Evlerin yakınındaki hırsızlıkla ilgili soruşturma sonucunda para ve mücevherlerle yakalanan zanlılar, şüphelilerin ev adreslerinin üzerlerinde bulunduğunu, para ve mücevherleri kendi evlerinde incelemeleri gerektiğini söyledi.

Bu amaçla çete üyeleri, evde bulunan para ve mücevherleri bir çantaya koyduklarını ve soruşturma tamamlandığında onu geri verecek olan polislere teslim ettiklerini iddia ederek büyük karlar elde ediyorlar.

READ  Son Dakika Haberleri ... Avrupa'nın Kalbinde Karışıklık! Afrikalı bir genç karakolda ölür ... Karakolu ateşe verdiler ve King'in aracını taşladılar

Ayrıca çete üyelerinin dolandırıcılık faaliyetlerinden elde edilen gelirlerin de kurye ile Türkiye’deki yöneticilere gönderileceği doğrulandı. D.H.A.

İlgilenebilirsinÇöken arazi dolandırıcılıkları yakalandıÇöken arazi dolandırıcılıkları yakalandı İlgilenebilirsinİstanbul'da tapu dolandırıcılarına yönelik eylem: biri doktor 10 kişi gözaltına alındıİstanbul’da tapu dolandırıcılarına yönelik eylem: biri doktor 10 kişi gözaltına alındı

Written By
More from Uluç Özoguz

Uzman isminden son dakika: ‘Bariz farklılıklar var’ corona virüsü olan hasta sayısı ve grip hızla artıyor!

“Covit-19 pnömonisi hızla gelişebilir” Dr. “Dünyada her geçen gün daha fazla insanı...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir