Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sankar’dan aşı açıklaması

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sankar, yeni tip corona virüs (Govit-19) aşısı ile ilgili görüşlerini paylaştı.

‘Türk hekimlerin tavsiyelerine uyuyorum’

Bulaşıcı hastalıklar ve aşılar konusunda uzman olmadığını söyleyen Sankar, “Dolayısıyla Türk uzmanların bu konuda söylediklerine katkıda bulunamam. Türkiye’deydim ve Türk doktorların tavsiyeleri konusunda uyardım “dedi.

‘Sosyal medyayı kullanmıyorum’

Sosyal medyayı kullanmadı ama birisinin ya da birinin aşıya karşı ‘Aziz Sankar’ ismiyle tweet attığını, ‘Bence bu bir utanç, günah, bunu yapanlar ya da sahte olduğu bilinenlerin hukuken takip edilmesi ve cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum.

‘Türkiye’den ayrılmak istiyorum’

Sankar, bu tür kayıtların halkın kafasını karıştırabileceğini ve aşılamayı önleyerek insanları riske atabileceğini söyledi:

Bunu neden yaptıklarını bilmiyorum. Aşının tarafı yok. Bu aşı, Türkiye’deki Çinli siyasetçilerin halk sağlığı uzmanlarını kullanmaya karar vermedi. Almanya’daki Rus, Amerikalı veya Türk kardeşlerimiz tarafından yapılan hangi aşının veya aşının en etkili olacağını bilmiyorum. Çünkü bu sektörde uzman değilim. Ama hepsinin insanlarımızın güvenlik açısından yararına olduğuna ve zaten Türkiye’de aşıların ve sağlık çalışanlarının kullanımına sahip olduğuna inanıyorum ve onlara başkalarının sözlerini dinlemelerini tavsiye ediyorum. Söylediğim gibi şimdi sıraya Türkiye’de girsem bile aşı Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş olacaktı. “

READ  Bakır fiyatları 2013'ten bu yana en yüksek seviyede
Written By
More from Uluç Özoguz

Albrock’un Alasan’dan istifa ettiğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Emin Çöla “an” Kayıp Arıyor “başlıklı yazısında,” Bu eksik duyuruyu SÖZCÜ gazetesinde...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir