Önemli Haber: PKK / YPG’nin Ras Al Ain’de bombalı araçla saldırısı; 2 asker şehit oldu

Suriye, Şanlıurfa’nın Seylanpar ilçesinin karşısında Resulane Senin şehrinde, PKK / YPGTeröristler, Suriye Ulusal Ordusu mensuplarının kontrol noktasını bombalayan bir araçla Saldırı Düzenlendi.

Bombacı, TSK (DSK) tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’ndan terör örgütlerini temizleyen Suriye’nin Resul kasabasına öğleden kısa bir süre sonra saldırdı.

Polis, öğleden kısa bir süre sonra bombardıman uçağının Suriye Ulusal Ordusu üssünün önünde vurarak en az 15 kişiyi öldürdüğünü ve düzinelerce kişiyi de yaraladığını söyledi. Yerel güvenlik güçleri, saldırıyı gerçekleştiren teröristleri yakalamak için operasyon başlattı.

2 askeri şehit

PKK / YPG Barış Pınarı Harekatı bölgesinde Şanlıurba valisine göre, Suriye’nin Rasool ilçesinde bir barikatın yakınında patlayan bomba en az iki askerin ölümüne ve altı askerin yaralanmasına yol açtı.

Valinin açıklamasında, PKK / YPG teröristleri tarafından ilçedeki bir yol kontrol noktasında bombalı araç patlatıldığı hatırlatıldı.

Saldırıda iki jandarma askeri şehit oldu, altı asker yaralandı, iki yerel kolluk görevlisi öldü, iki asker de yaralandı. Kaydedilen ifade:

class = “cf”>

“Kamu sağlığı açısından iyi durumda olan yaralılarımız, Valimiz koordinatörlüğünde Rasool Hastanesi ve Silanpanar Devlet Hastanesi ile yerel kolluk kuvvetlerinde tedavi altına alındı. Bu olayla ilgili soruşturma başlattık. Derhal iyileşmek istiyoruz.”

READ  Son dakika: Kriz büyüyor! Biden: Sorumlular bedelini ödeyecek
Written By
More from Uluç Özoguz

‘Sözde başkan’ Tartışması: Calderoyulu bir açıklama yayınladı

“Sözde cumhurbaşkanı” tartışmasının ardından, Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemel Calderos CHP yasama...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir