Önemli Haber: Sokağa çıkma yasağı emri bu akşam kaçta başlıyor, 14 günlük sokağa çıkma yasağı emri ne zaman gelecek?

Marketler, marketler, kasaplar caddeden muaf tutulacak

65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişiler toplu taşıma araçlarını kullanamazlar. HES kodu ile alışveriş merkezlerine ve mahalle pazarlarına erişin.

Korona virüsü (Govt 19) enfeksiyon riskini halk sağlığı ve kamu düzenine dayalı olarak yönetmek, sosyal izolasyonu sağlamak, vücut mesafesini korumak ve hastalığın bulaşma oranını kontrol etmek için sahip olduğumuz kısıtlı sosyal yaşam süresinin temel ilkeleri ile temizlik, maske ve mesafe kuralları. Sahada uyulması gereken kurallar ve prosedürler;

Başkanımızın talimatları doğrultusunda Sağlık Bakanlığı ve Korona Viral Bilim Kurulu’nun önerileri belirlenir ve uygulanır. Şu anda corona virüs enfeksiyonunun dünya genelinde, özellikle de Avrupa’da yayılmasında hızlı bir artış var ve ülkemizde hasta ve hasta sayısında artış var. Bu kapsamda 30.11.2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar doğrultusunda;

Yeni bir karar alınana kadar sokağa çıkma yasağı emri hafta sonları cumartesi ve pazar günleri dahil cuma günleri saat 21: 00’den başlayıp pazartesi 05: 00’da sona erecek.

İlk uygulama olarak tüm vatandaşlarımıza 04.12.2020 Cuma saat 21: 00’de başlayıp 07.12.2020 Pazartesi günü saat 05: 00’da sona erecek sokağa çıkma yasağı getirilecek ve bu uygulama önümüzdeki hafta sonları da devam edecektir.

Sokağa çıkma yasağı düzeninde ekte adı geçen yerler ve şahıslar üretim, üretim, tedarik ve lojistik zincirlerinin devamlılığı ve sıhhi, tarım ve ormancılık faaliyetlerinin devamlılığının sağlanması için kontrolden muaf tutulacak.

Toplu taşıma ile seyahat

Şehirlerarası yolculuk yalnızca toplu taşıma araçlarıyla (hava, otobüs, tren, gemi) yapılabilir. Özel araçla şehirlerarası seyahate izin verilecektir.

Çeşitli nedenlerle kişiler, İçişleri Bakanlığının e-uygulaması ve ALO 199 sistemleri üzerinden veya doğrudan Valilik-Kaymakamlara başvurarak toplu taşıma veya özel araçla izin alabilirler.

READ  Google başka bir hizmeti böler

Toplu taşıma görevlileriyle birlikte seyahat edeceklerine dair bilet ve rezervasyon kodunu ibraz eden ve ulaşım nedenini belgeleyen kişiler sokağa çıkma yasağı kararından muaf olacak. Canyon, Audi ve Milli Pyongyo bayilerinde müşteri kabul etmeden sadece kupon-kanyon yatırımı yapılmaktadır.

Written By
More from Uluç Özoguz

Milli Piyango Piyango Sonuçları Açıklandı! 2021 Yılbaşı Özel Piyango Bilet Sorgulama ve Bonus Kazanan Numaralar

2021 kişi 81 ilde yaşamaya devam ediyor Piyango Yeni Yıl piyango sonuçları,...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir