Son Dakika Haberi: Yeni fotoğraflar yayınlandı … Sağlık Bakanı Goka acı haberi açıkladı

Sango Üniversitesi tarafından yayınlanan bir rapora göre, sabah saatlerinde hastanenin Kovit-19 yoğun bakım ünitesinde yüksek akışlı oksijen cihazı ve oksijen sisteminin zarar görmesi sonucu yangın çıktı. Hastane Çalışanların ilk yanıtı ve Cassiantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün acil çalışması sonucunda kısa sürede yangın kontrol altına alındı, yoğun bakım ünitesinde 7 hasta öldü, 1 hasta başka bir hastaneye sevk edilirken öldü, 1 kişi ise hala isimsiz. Bakan Goka, akşam sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, nakledildiği hastanede başka bir hastanın hayatını kaybettiğinden bahsetti. Böylece toplam ölü hasta sayısı 10’a çıktı.

Mehmood Receipt Chaitanolu (75), Fethiye Gorka (78), Nasee Ulukadak (56), Abdi Hamzawlu (68), Elif Akal (85), Akka Akbulut (69), Kahraman Tha (71), Ali Safet Conpolate 64) Adı henüz bilinmeyen biri öldü. Raporda, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören diğer hastaların farklı hastanelere nakledildiği ve adli ve idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.

class = “cf”>

Kamerada PANİK ANLARI

Gaziantep’te özel bir hastanenin Kovit-19 yoğun bakım ünitesinde sabahın erken saatlerinde çıkan yangın ve 9 kişinin hayatını kaybettiği anlar cep telefonuyla görüntülendi. Hastanenin yoğun bakım ünitesinden kıvılcımlar görülmesine rağmen, personel hastaları kurtarmak için aynaya katıldı.

Hastaların ve yakınlarının çığlıkları da resimlerde yer aldı.

Son Dakika Haberi: Yeni fotoğraflar yayınlandı ... Sağlık Bakanı Goka acı haberi açıkladı

class = “cf”>

Coca: “Oksijen cihazından çıkan yangın”

Sağlık Bakanı Bahredin Coca ve Adalet Bakanı Abdul Hamid Cole, Gaziantep’te yeni tip corona virüsün (Govit-19) yoğun bakım ünitesinde çıkan yüksek akışlı oksijen cihazının yol açtığı yangında hayatını kaybeden 10 hastayı inceledi.

Gaziantep Havalimanı’nda şehir protokolü ile karşılanan Coca-Cola ve Cole, daha sonra olayın yaşandığı Sango Üniversitesi Özel Sani Konokoslu Hastanesi’ne sevk edildi. Yangın mahallini inceleyen Coca ve Cole yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Goka’nın açıklamaları şöyle:

“Yangın sabah 4: 30’da başladı. Yangının, yoğun akışla yüksek oksijen dağıtmak için sıklıkla kullandığımız bir cihazdaki bir sorundan kaynaklandığını biliyoruz.

20 yataklı yoğun bakım ünitesinde yatan hasta sayısı 19’du. Olay anında 19 kişiden 7’si öldü. Özellikle nakil sırasında 11 hastanın nakledildiği hastanede bir vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 4,5 saat sonra 1 hasta hayatını kaybetmiştir. Toplamda takip eden 19 hastadan 9’unu kaybettik. 10 hastamızın tamamı nakledilmiş olup yakın hastanelerdeki yoğun bakım ünitelerinde tedavileri devam etmektedir. Ayrıca müdahale etmeye çalışan 16 hastane personelinin de etkilendiğini gördük.

Derhal bir müfettiş atandı ve soruşturma başlatıldı. Bir kusur bulunursa vatandaşımız yapılması gerekenin yapılacağından emin olabilir. Rabbim böyle felaketlere neden olmaz. “

class = “cf”>

Can kaybı 10’a yükseldi

Bakan Goka, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Cassiantep’te yaşanan trajik olay nedeniyle nakledildiği hastanede başka bir hasta hayatını kaybetti. Ölü sayımız 10’a yükseldi. Merhum ve yakınlarına Allah’a başsağlığı, merhamet diliyorum.”

Sağlık uzmanlarını ziyaret edin

Son Dakika Haberi: Yeni fotoğraflar yayınlandı ... Sağlık Bakanı Goka acı haberi açıkladı

Bakan Coca, Adalet Cole ile hastaneyi ziyaret ederek yetkililerden incelemelerde bulunarak bilgi aldı ve sosyal medya hesabından şu açıklamaları paylaştı:

“Cassiantep’te kazanın meydana geldiği hastanede testler yaptık ve olay hakkında yetkililerden bilgi aldık. Müdahaleden etkilenen sağlık çalışanlarımızı da ziyaret ederek tercihlerimizi dile getirdik.”

Bakan Abdulhamid Cole şu açıklamaları yaptı:

“Devlet Başkanımıza teşekkür ederiz. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımız bu olayla ilgili soruşturma başlattı ve iki avukat atadı. Olayı iki avukat yakından takip ediyor. 7 kişilik uzman heyeti oluşturuldu. Alanında teknik uzman olan bu heyet, süratle ve titizlikle yargılandı. Ofis tarafından yapılıyor. Bu süreçte herhangi bir ihmal varsa dikkatlice araştırılacak. Tüm firmalar gerekeni yapacak. “

Son Dakika Haberi: Yeni fotoğraflar yayınlandı ... Sağlık Bakanı Goka acı haberi açıkladı

Yangında ölenlerin cenazeleri ailelerine bağışlanıyor

Gaziantep’te özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde çıkan yangında hayatını kaybeden 8 kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi.

Son Dakika Haberi: Yeni fotoğraflar yayınlandı ... Sağlık Bakanı Goka acı haberi açıkladı

Alınan bilgiye göre Gaziantep’te bir özel hastane Taç Virüsün yoğun bakım ünitesinde (Govit-19) yüksek akımlı oksijen cihazının yanması sonucu hayatını kaybeden 8 kişinin cenazesi, Cozyantepe Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi ve işlemlerin ardından ailelerine teslim edildi. Ölen bir kişinin cesedinin DNA testinin ardından ailesine teslim edileceği öğrenildi.

Cenaze hizmetleri ise 6 Gaziantep, 2 Siert, 1 Kahramanmara’da yapılacak.

Yangında hayatını kaybeden kişinin cenazesi

Yüksek hızda oksijen cihazının yol açtığı yangında hayatını kaybeden Fethiye Gorka’nın cenazesi, Gaziantep’te özel bir hastanede yeni tip korona virüsün (Govit-19) yoğun bakım ünitesinde toprağa verildi.

78 yaşındaki Gorka’nın naaşı, Gaziantep Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldıktan sonra Asri mezarlığına getirildi. Kuran okuyup dua ettikten sonra Gorkha’nın cenaze törenleri toprağa verildi. Cenazeye aile üyeleri katıldı.

Bakanlıktan Uzatma

Sango Üniversitesi’ne bağlı özel Sani Konokoslu Hastanesi’nin Kovit-19 yoğun bakım ünitesinde yüksek debili oksijen cihazının yol açtığı yangına ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Twitter hesabından yapılan açıklama şu şekildedir:

“Cassiantep’te özel bir hastanede meydana gelir Patlama Müfettiş Bakanlığımız tarafından atanmıştır. Ekiplerimiz sahada bu süreci yakından takip ediyor. “

READ  İzmir denizi taştı, yollar göle döndü: iki aranıyor
Written By
More from Uluç Özoguz

Sony’nin God of War ve Unmarked 4’ten kazandığı inanılmaz para ortaya çıktı

Tam olarak görüntüle PlayStation 4 döneminde piyasaya sürülen en iyi Sony oyunlarından...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir