Son Dakika Haberleri … Avrupa’nın Kalbinde Karışıklık! Afrikalı bir genç karakolda ölür … Karakolu ateşe verdiler ve King’in aracını taşladılar

BrükselYüzlerce kişi, Cumartesi gecesi 23 yaşındaki İbrahim Bari’nin tutuklanmasını protesto etmek için Türkiye’nin kuzeyindeki bir tren istasyonu yakınlarındaki bir polis karakolunun yakınında toplandı.

Bazı göstericiler “kara hayat önemlidir”, “adalet, adalet”, “kriminal polis” olayları polise taş atarak attiramataintana gibi sloganlar attı.

Bir grup gösterici, tazyikli su kullanarak müdahale ederek ara sokaklara dağıtıldı. Protestoculardan bazıları yakındaki başka bir polis karakolu girişini ve yakındaki bir aracı ve bazı çöp kutularını ateşe verdi.

Birkaç polis aracının camları kırılırken, bazı göstericiler bölgedeki bankamatiklere ve dükkanlara zarar verdi.

Kralın arabasındaki taş

Bu arada, tesadüfen, protestoların devam ettiği bölgeden insanlar geçti. Belçika Kral Philip’in arabası da taşlanmıştı. Kral Philip’i taşıyan araba hızla uzaklaştı. Kral Philip’in o sırada savaş arabasında olup olmadığı bilinmemektedir.

class = “cf”>

Bazıları polisin müdahalesi sonucu yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırılırken çok sayıda protestocu gözaltına alındı.

Cumartesi gecesi polis, yeni tip corona virüsle (Govt-19) mücadele için alınan önlemlere uymadığı gerekçesiyle Brüksel’in kuzeyindeki bir tren istasyonu yakınında İbrahimima Bari’yi tutuklamak istedi.

Barry’nin cep telefonuyla bir polis videosu çektiği ve ardından kaçtığı iddia edildi.

Yakalanıp karakola götürülen Barry, bir saat sonra bilincini kaybetti ve kaldırıldığı hastanede öldüğü açıklandı. Savcılık, gencin ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

READ  17 Ocak Korona Takvimi ve Sağlık Bakanlığından Vaka Sayıları Açıklandı!
Written By
More from Uluç Özoguz

Test videosu Windows 10X deneyimini gösterir

Windows 10X konusunda heyecanlıysanız, size iyi haberlerimiz var. Bir YouTube kanalı, yeni...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir