Son dakika: Habtar militanları Libya askeri karargahına saldırıyor! Haberler

Habtar militanları Libya askeri karargahına saldırdı

Libya Ordu, Yasadışı Silahlı Kuvvetlerin lideri Khalif Habtar’ın militanlarının güneydeki Upari kentindeki bir ordu karargahına saldırdığını ve iki taraf arasında çatışmalar olduğunu söyledi.

Libya ordusunun Sirte ve Jufra operasyon departmanının sözcüsü Abdulhadi Dera, AA’ya verdiği demeçte, “Habtar militanları Ali Kinney karargahına saldırdı. Küçük çaplı bir çatışma patlak verdi ve ardından geri çekilmek zorunda kaldılar.” O konuştu.

Ordunun Upari operasyon departmanından bir subay olan Magdi Abu Hinne, saldırı birliklerinin Seba şehrinden geldiğini ve Upari Serm bölgesinde konuşlandırıldığını söyledi.

Abu Hin, saldırganların bölgeyi abluka altına almaya çalıştıklarını ve karargahlarını teslim etmek istediklerini ancak bunu reddettiler ve “gelen her saldırıya cevap verecekler” dedi.

Bu, başkent Trablus ve çevresi Mayıs ayında Büksist Habtar güçlerinden kurtarıldığından beri bölgede bu tür ilk saldırıdır.

Tripoli’nin yaklaşık 1000 kilometre güneyinde yer alan Upari, çoğunlukla Tuareg’lerin yaşadığı ve haptar güçleri tarafından işgal edilen ülkenin en büyük petrol sahası olan Sharara’yı da içeriyor.

READ  MIUI 12.5 duyuruldu: Sorunsuz ve hızlı
Written By
More from Uluç Özoguz

Dondurmada Corona virüsü tespit edildi! Ateş Kara’dan rapor

Tianjin, Çin DondurmaAlınan üç numunedeki yeni tip koronaVirüs (Govit-19) ‘un teşhis edildiği...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir