Son dakika: Yemen’de havaalanında patlama! Can kaybı arttı

YemenAden’deki Uluslararası Havalimanında, Patlama Olmuş. Bombacı, öğleden kısa bir süre sonra, aralarında Yemen Başbakanı Moin Abd al-Malik’in de bulunduğu bir protestocu kalabalığının önünde saldırdı.

Aden Valisi, olayın üç havan bombasının patlaması, 16 kişinin hayatını kaybetmesi ve 65 kişinin yaralanması sonucunda meydana geldiğini paylaştı.

Olaydan sonra hükümet yetkilileri bölgeden hızla tahliye edildi. Reuters Haberler Teşkilata göre, havaalanına düzenlenen saldırıdan kaçan hükümet yetkililerinin tahliye edildiği cumhurbaşkanlığı sarayı çevresinde bir patlama daha duyuldu.

Patlamanın ardından bölgeden silah sesleri yükseldi. Patlamanın şiddeti havalimanına ait çok sayıda binanın camlarını paramparça etti.

Bölgedeki halk büyük bir korku yaşarken, patlamada hayatını kaybedenlerin cesetleri dağıldı. Yemenli yetkililer, patlamanın ilk bulgularında üç havan mermisinin patladığını söylediler.

class = “cf”>

Artmış can kaybı

Yemen İçişleri Bakanlığı, havaalanında meydana gelen patlamada sivillerin öldüğünü bildirdi. havalimanı Personeli ve kabine üyelerini teslim etmeye gelen yetkililer de dahil olmak üzere 22 kişinin öldüğü ve en az 50 kişinin yaralandığı bildirildi.

Bu açıklamada, patlamada hükümetin ve tüm hükümet üyelerinin sağlıklarının iyi durumda olması dikkat çekicidir.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Husi militanlarının bu sabah Aden Uluslararası Havaalanını hedef alan hain eylemleri hükümetin görevini yerine getirmesine engel olmayacaktır.” Dedi. Rapor dahildir.

Canlı Patlama

Yemen Başbakanı Muayin Abdelmelik’in de aralarında bulunduğu yeni hükümet ülkeye girerken bir Aden TV muhabiri canlı yayına girdi. Muhabir, patlama anında havada yakalandı.

Yayın sırasındaki patlamayla birlikte ekran, havaalanında onlarca kişinin korkutucu anlarını da yansıtıyordu. Canlı yayın sırasında Yemenli bir televizyon muhabiri patlamaya yakalandı. Ölüme tanık olan gazeteciler olaydan kaçmadı.

Kabine üyeleri güvende

class = “cf”>

Yemen TV Son dakikada Aden havaalanına gelen hükümet üyeleri, saldırıdan zarar görmediklerini söyledi. Başbakan ve bakanların zırhlı araçlarla cumhurbaşkanlığı sarayına gönderildiği söylendi.

READ  வாழ்க | Fenerbahçe - Başakşir

Reuters haber ajansına göre, cumhurbaşkanlığı sarayı çevresinde patlamalar duyuldu ve havaalanına yapılan saldırıdan kaçan hükümet yetkilileri tahliye edildi.

Yeni hükümet 4 gün önce kuruldu

Yemen’in yeni hükümeti 26 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yemin etti.

Yeni Yemen hükümetine Cumhurbaşkanı Abdurrabu Mansour Hadi başkanlık ediyor ve Mu’in Abdul Malik liderliğindeki yeni hükümetin 24 bakanı var.

Yemen’de Saltria kinama dişlerden

Dışişleri Bakanlığı, Yemen hükümetinin mensuplarını taşıyan uçağa Aden havaalanına indikten sonra düzenlenen saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kardeş Yemen halkına başsağlığı ve yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Written By
More from Uluç Özoguz

Son dakika! Birleşik Devletler’de bir patlamada ceset kalıntıları bulundu!

Metro Nash’deki Acil Durum Yönetim Ofisi’nden bir haber yerel medyaya verdiği demeçte,...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir