‘Sözde başkan’ Tartışması: Calderoyulu bir açıklama yayınladı

“Sözde cumhurbaşkanı” tartışmasının ardından, Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemel Calderos CHP yasama oturumunun başında konuşuyor.

“Devleti yıkmaya başladılar.”

Calderoslu’nun yorumlarından satırbaşları:

“Herkes, kötü iddiaların ülkeye hiçbir şey getirmediğinin farkında olmalıdır.

Hükümet bize teşekkür etmelidir. ‘Çözümü siz de hazırladınız, teşekkür ederim’ demeli. Sarayın gündemi gerçek gündemden farklı!

Sorunlarımız var. Siyasi bir örgütün temel görevi, sorunları tespit etmek ve çözümler üretmektir.

Türkiye’de derin bir uçurum var. Erdoğan’a açık bir çağrı yapıyorum ve bu sorunun yapay gündemlerle çözülebileceğini söylüyorsanız oturun ve tartışın. İşsizliği ve yoksulluğu çözecekseniz oturup konuşabilirsiniz. Yapay gündemler, gerçek gündemler, yalnız!

Annelerin görmediği veya bilmediği konularla ilgileniyoruz. Taşeron işçilerin sorunlarını ve apartman işçilerinin sorunlarını ortaya çıkaran bizleriz. Mahkeme yöneticileri oturup bize teşekkür etmelidir.

Taşeronların sorunlarından ve evi temizlemeye giden kadınlardan kim bahsediyor? Biz. Üniversite öğrencileri, işsizlik sorununu kim ifade ediyor? Biz. Dükkan sahibinin, kahvehanenin, kasapın sorunlarını kim ortaya çıkarıyor? Biz.

Türkiye’de partili olmayan tüm milletvekilleri konuya kilitlenmelidir. Yatacak yerleri yok ve hem yoksulluktan hem de açlıktan sorumlular.

Devleti bozmaya başladılar. Eleme sistemini yok ettiğinizde seviye çürümeye başlar.

“Vatandaşlarımın oy verdiği AKP ve MHP hayranı değilim.

Bir çiftçiyi düşünün. Boğazını keser ve oğlunu üniversiteye gönderir. O adam üniversiteyi bitiriyor. O şimdi işsiz. Anne ve babanın oyununu bilmiyorlar!

Türkiye’nin yönetici sahipleri gerçeklerinden kopuktur. Türkiye gerçekten aç! İnsanlar atılması gereken meyve ve sebzeleri toplamak için pazarların önünde sıra bekliyor. Bu ülkede açlık var.

TÜİK, işsizliğin 2021’de azalacağını belirten bir rapor yayınladı. Tam bir mizah … Ahbap gerçekleri görmüyor musun? Milyonların açlığını ve sefaletini görmüyor musunuz? Her yaştan ve eğitim düzeyinden on binlerce işsiz var.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tacirlerin sorunlarını anlatan A.K. Partinin yardımcısı kim? A.K. Vatandaşlarımı partiye ve MHP’ye oy vermeye davet ediyorum; Birlikte düşünmek ve sorunları birlikte çözmek için bir gün. Çöpten yiyecek toplayan kadın bizim vatandaşımız, kardeşimizdir.

READ  Telegram'ın kurucusundan 'Veri Paylaşımı' açıklaması

Bu paralar nereye gitti?

18 yılın Cumhuriyet tarihinin en büyük borcunu onlar yaptı. Satmadıkları hiçbir şey yok. Bu para nereye gitti? Bu sorunun cevabını sizden bekliyorum Erdoğan!

83 milyonu birkaç borç köpekbalığına mahkum ettiler. Para, faiz acentelerine gitti. 18 yıldır ekonomiyi faiz ve forex ekseninde yönetiyorlar. 5 kişilik çete dünyanın en büyük ihalelerini kazandı. Uyuyacak bir yerin var mı? Ahlakınız ve vicdanınız var mı?

Otobanı, havaalanını inşa ettiğimizi söylüyorlar. Hayır, onları başkaları yarattı, onlara söz verdin. Vergi mükelleflerinin torunlarını borçlandırdınız. Ne yaptın dostum Bu fabrikayı Cars, Beatles, Gorehir, Sangare’de kurduğumu varsayalım. Fabrika bile kurmadı.

Kadınlar, bir veya iki atık soğanı bulmak ve çürüyüp çürümeyeceklerini görmek için evlerine mutfak eşyaları getirmeye çalışıyorlar. Hükümetin gerçek gündemi bu mu? Saray gündemi bununla mı ilgili?

Asıl gündem gazetenin manşetinde; ‘Yiğit Soğan Gerekiyor!’ Bu tablo doğru mu? Doğru. Türkiye’de? Türkiye’de. Tarih doğru mu? Doğru. Fotoğraf doğru mu? Doğru. Türkiye 21. yüzyıldan uzaklaşıyor.

CHP İstanbul il lideri ile uğraşmak yerine işsizlik konusunu ele alalım.

“Cumhuriyet liderine anlatmaya devam edeceğim.”

Millet ittifakı olarak ülkenin sorunlarını çözeceğiz. Başkanlık koltuğunda oturan kişi, sözde cumhurbaşkanı dediğim için çok şey aldı, Bremen müzisyenleri gibi herkes yasama organından saldırıyor.

Yapay bir gündem yaratabilir miyiz diye merak ediyorlar. Milleti açlığa ve yoksulluğa mahkum eden sensin, bu yüzden sana Başkan diyorum, söylemeye devam edeceğim!

Sözde başkan olduğunu söylediğim için bana 1 milyon lira dava açtı. 1 milyon liralık davayı açtığınız için teşekkürler. 1 dolarlık tazminat davası açıyorum. Çünkü buna değer. “

Written By
More from Uluç Özoguz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir