TIME “Yılın En İyi Kişisi” Seçildi: Yeni ABD Başkanı Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris – Haberler

American Time dergisi onu 2020 için “Yılın En İyi Kişisi” seçti. TIME, geleneksel olarak her yıl “Yılın Kişisi” ni seçer ve bu yılki ABD seçimlerini temsil etmek için iki kişiyi seçer.

Bu 1927’den beri bir gelenek haline geldi ve Time Magazine’in her yıl Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan Yılın En İyi Kişisi dergisinin kapağında yer alıyor. 2020 Yılının En İyi Kişisi için yapılan bir basın anketinde, ABD Başkanı seçilen Joe Biden ve seçilmiş Başkan Yardımcısı Kamala Harris seçildi.

“Amerika’nın hikayesini değiştirdiler”

Time dergisinin baş editörü Edward Felsenthal, “Joe Biden ve Kamala Harris, Amerika’nın hikayesini değiştirdikleri, hizipçi öfkeden daha fazla empati gösterdikleri ve trajik bir dünyada iyileşme vizyonlarını paylaştıkları için 2020’de Time Magazine’de Yılın Kişisi seçildi,” dedi.

Joe Biden 306 delegeye ulaştı, Trump’ın 3 Kasım ABD seçimlerinde 232 delegesi vardı.

Demokratik cumhurbaşkanı adayı Joe Biden, oyların yüzde 51,3’ünü, 81 milyondan fazla oy aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nin şu anki başkanı ve Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, 74 milyondan fazla oyla oyların yüzde 46,8’ini aldı. Biden görevi 20 Ocak’ta kabul edecek

Yılın Kilit Çalışanları: Sağlık Çalışanları

Listede, Time dergisinin Yılın Kişisi’ne ek olarak, Donald Trump, Mark Zuckerberg ve Papa Francis gibi önemli isimler, halk oylarıyla seçilen, yüzde 6,5 oy oranı ve Corona virüsü (Govt-19) salgını nedeniyle yaşadığı hayatın yer aldığı “Yılın Anahtar Kişisi” yer alıyor. Doktorlar, hemşireler, kuryeler ve süpermarket çalışanları görevlerini yerine getirmek için çalışırlar.

Listenin ikincisi, yüzde 5 oyla Govt-19 salgınının güvenilir ve tanınmış adı Dr. Anthony Fossy oldu.

Doğal afetler ve yangınlarla mücadele eden itfaiyeciler, ortalama yüzde 4,3 oyla 2020’de 3. sırada yer aldı.

READ  Bakan Bahredin Coca uyardı! Corona virüsünün yayılma yolları değişmeye başlıyor
Written By
More from Uluç Özoguz

Milli Piyango Yeni Yıl Sonuçları Online Hızlı Sorgulama – 2021 Milli Piyango Piyango Tam Sipariş Sonuçları

Piyango Yeni Yıl Özel Çekiliş Sonuçları Açıklandı! Türkiye’deki her hane için bir...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir