Twitter, Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı

Twitter Güvenlik Komitesinden yazılı bir açıklamada, “Daha fazla şiddeti kışkırtma riski nedeniyle, bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık, özellikle de en son haberler ve Trump’ın hesabının içeriği ve bu yayınların nasıl tepki verdiğini dikkatli bir şekilde inceledikten sonra.” İfade kullanıldı.

Rapor, Twitter’ın halkın seçilmiş yetkililerin ve dünya liderlerinin seslerini duymasına izin verdiğinin altını çiziyor ve son yıllarda liderlerin hesaplarının kurallarımızdan daha yüksek olmadığını ve Twitter’ı şiddeti yaymak için kullanamayacaklarını açıkça ortaya koyduk. Harekete geçmeye devam edeceğiz. “Bilgi paylaşıldı.

Öte yandan Twitter, “Real Donald Trump” kullanıcı adıyla hesabı kapattığında Trump çok aktifken, ABD başkanları için açılan resmi “Botus” kullanıcı adı hesabı aktifti.

Trump’ın Twitter hesabı, Çarşamba günkü kongre baskısının ardından 12 saat süreyle askıya alındı ​​ve şiddeti teşvik eden paylaşımların devam etmesi halinde hesabın kapatılacağını duyurdu.

Sosyal medya siteleri Facebook ve Instagram, Trump’ın paylaşımları nedeniyle her iki sitede de başkanın hesaplarını askıya aldı. Trump’ın Twitter hesabı, Çarşamba günkü kongre baskısının ardından 12 saat süreyle askıya alındı ​​ve şiddeti teşvik eden paylaşımların devam etmesi halinde hesabın kapatılacağını duyurdu.

READ  WhatsApp'ın web sürümüne görüntülü sohbet geliyor
Written By
More from Uluç Özoguz

Masterkef Türkiye rakipleri kötü haber verdi: Son mücadelesini soludu, hayatını kaybetti!

Masterkef TürkiyeBüyükbabası tarihte vefat ettiğinde veda etti Çağ Aksungur, sosyal medyada yürek...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir