Uzman, altına düşmeye devam edip etmeyeceğini, adının beklentisini açıkladı

Bir gram altının fiyatı Kasım ayında 447,2 liradan yüzde 11,3 düştü. Finans analisti İslam Memik, “Aşı güveni, bir ons altın fiyatında keskin bir düşüşe ve gram altın başına dolar / dolarda düşüşe neden oldu. Ancak bu sürecin kalıcı olmasını beklemiyorum.” Dedi.

Govt-19’un yıl boyunca patlak vermesiyle, dünya ekonomisinde artan belirsizlikler ve ekonomik idarelerin salgınların mali sonuçlarını hafifletmek için aldığı önlemler altın fiyatlarını rekor seviyelere çıkardı.

Covit-19 patlamasında bir ons altının fiyatını destekleyen dava sayısının artması nedeniyle gram altın fiyatı Kasım ayı başlarında 540,7 liraya yükseldi. Yurt içi dolar kurunun düşmesiyle 440,2 liraya geriledi.

Bir gram altının fiyatı Kasım ayında 447,2 liradan yüzde 11,3 düştü.

ABD doları / DL’deki düşüş, altının gram fiyatındaki düşüşü de hızlandırdı.

Yüksek altınla 4 yılın en kötü ayı
Kasım ayında 1965 $ ‘ı test eden bir ons altının fiyatı daha sonra 7.775 seviyesine düştü.

Analistler, Yükselen Govt-19 Patlaması Vakaları, ABD Merkez Bankası (PET) “Emlak fiyatları düşebilir” Yeni tip korona virüs (COV-19) salgınından ekonomilerin ortaya çıkması beklentisiyle, Avrupa Birliği’nin (AB) 750 milyar avroluk kurtarma planı, Covid-19 salgını ve 1 trilyon dolarlık bütçe anlaşmasının ekonomik sonuçlarıyla savaşmaya hazırlanıyor. Kasım ayında bir artış olacağını söyledi.

Bir ons altının fiyatı Kasım ayında yüzde 5,5 kayıpla 1,776,61 dolara, 4 yılın en kötü aylık performansı oldu. Böylece bir ons altının fiyatı 4 ay üst üste düştü.

Kasım ayında sert düşüş gösteren altın fiyatları, Aralık ayının ilk haftasında yükselmeye başladı.

Analistler, Covit-19 patlaması nedeniyle artan kısıtlamaların, ABD’deki teşvik paketindeki olumlu haber akışı ve bir ons altının fiyatını destekleyen dolar endeksinin düşüş eğilimiyle birlikte risk duygusunu artırdığını belirtti.

Aralık ayının ilk haftasında altın yüzde 3,1 artışla 461,4 liraya, yüzde 3,4 artışla 1.838,79 dolara yükseldi.

READ  Direkt altın fiyatında son dakika iyileştirmeleri ... Bugün 22 ayar bileklik, dolu, yarım, çeyrek ve bir gram altının fiyatı ne kadar?

Aşağıdaki düşüşlerin kalıcı olacağını sanmıyorum

Bir AA muhabirinin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan AA finans analisti İslam Memik, aşının iyimserliğinin bir ons altın fiyatındaki keskin düşüş ve dolar / dolar altın fiyatındaki düşüşten kaynaklandığını söyledi.

Memik, altın fiyatlarındaki düşüşün kalıcı olmadığını düşündüğünü söyledi.

Memik, Kasım ayının genel olarak emtia fiyatlarının düştüğü bir dönem olduğunu söyledi. “Kasım ayındaki gerileme bu geleneği sağlam tuttu.” Kullanılan ifadeler.

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Rusya’dan gelen aşı haberlerinin, yatırımcıların altın ve gümüş satması ve hisse satın almasıyla küresel piyasalarda heyecan yarattığını söyleyebileceğini söyledi. “Mart ayından sonra, yatırımcıların Govt-19 sürecinde altın ve gümüş gibi değerli metallerden para kazandıklarını gördük.” Dedi ki:

Güvenli limanlardan uzaklaşan yatırımcılar riskli varlıklara yöneldi. Ancak bu sürecin kalıcı olmasını beklemiyorum.

Memik, viral enfeksiyonların sayısındaki artışın, yeni kısıtlamaların, canlandırma paketlerine yönelik çağrıların hızlanmasının, Fransa ve İran’da jeopolitik risklerin artmasının ve düşük faiz politikalarının devam etmesinin altın fiyatını yükseltmeye yardımcı olacağını düşündüğünü söyledi.

Written By
More from Uluç Özoguz

Telegram’ın kurucusundan ‘Veri Paylaşımı’ açıklaması

Drove, Telegram ile ilgili yaptığı açıklamada, bu yılın ilk haftasında Telegram kullanıcı...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir