WhatsApp yeni yılda milyonlarca telefonda çalışmayacak

Android ve iPhone 4’ten eski telefonları kullanan WhatsApp aboneleri bu uygulamayı kullanamayacak veya 1 Ocak 2021’e kadar kullanmakta sorun yaşayacak.

Facebook şemsiyesi altında bir anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 2015 yılında Apple tarafından tanıtılan iOS 9 işletim sistemi desteğini askıya alıyor. Daha eski cihazlara sahip Apple olmayan kullanıcılar, cihazlarının hala Android 4.0.3 çalıştırması durumunda etkilenebilir.

Daha eski cihazlar için desteğin kesilmesi süreci, şirketler tarafından rutin bir numara olarak gösterilmektedir. İPhone 4 için mevcut olan son yazılım güncellemesi iOS 9’dur. Apple kısa süre önce Eylül 2020’de iOS 14’ü piyasaya sürdü. WhatsApp’ın telefonda çalışması için 4S, 5, 5S, 5C, 6 ve 6S gibi tüm modelleri güncelleyebilirsiniz. Android 4.0.3, 2011’de piyasaya sürüldü.

2 milyar kullanıcı

WhatsApp, 2 milyardan fazla kullanıcısı ile dünyanın en popüler uygulamalarından biridir. WhatsApp, ucuz ve eski akıllı telefonların hala yaygın olduğu tüm dünyada popülerdir.

WhatsApp’larına erişimi kaybetmekten endişe duyan kullanıcılar, iOS 9 veya Android 4.0.3 çalıştırıp çalıştırmadıklarını görmek için telefonlarının ayarlarını kontrol etmelidir.

Yeni yazılımı çalıştıracak şekilde güncellenemeyen telefonlar için, uygulama 2021’in ilk gününde düzgün çalışmayı durduracaktır. Bu kullanıcıların, sohbetlerine ve içeriklerine erişimi kaybetmemek için kayıtlarını dışa aktarması ve mesajlarını kaydetmesi veya telefonlarını yükseltmesi gerekir.

READ  İzmir denizi taştı, yollar göle döndü: iki aranıyor
Written By
More from Uluç Özoguz

Ammamoğlu, SMA’lı çocuklar için sosyal medyada başlatılan kampanya tartışmasına katıldı

SMA’lı çocuklar için sosyal medyada başlatılan kampanyayı hedefliyoruz “Bu, bastığımda hangi düğmeye...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir